В центре внимания:

Венеціанська комісія внесла правки до закону України про освіту

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Парламентська асамблея Ради Європи проголосувала за резолюцію щодо освітньої реформи України. Резолюцію підтримали 82 делегати ПАРЄ, 11 висловилися проти, а 17 утрималися.

Як наголосили у ПАРЄ, новий український закон "Про освіту", який Верховна Рада прийняла 5 вересня цього року, не забезпечує права нацменшин навчатися рідною мовою та значно скорочує їхні права.

Відтак, під час розгляду цього закону Венеціанська комісія внесла до нього правки, які й підтримали члени асамблеї, зазначивши, що "держави, вживаючи заходів із просування офіційної мови, мають водночас вживати заходів щодо захисту та просування мов національних меншин.

ПАРЄ постановили українській владі переглянути питання про освіту мовою меншин.

Зазначимо, обговорення українського закону в Парламентській асамблеї Ради Європи 12 жовтня ініціювали Польща та Угорщина. Його офіційно розкритикували Угорщина, Румунія, Болгарія та Росія.

Йдеться про те, що, згідно з прийнятим законопроектом, національним меншинам в Україні гарантоване право для навчання рідними мовами у державних дошкільних закладах та початкових класах, а на наступному етапі основною мовою викладання має бути українська.

Також 26 жовтня у Львові відбудеться круглий стіл за участі польської меншини, посольства Польщі та Міносвіти щодо впровадження положень закону про освіту.

Источник

Читайте также
Пошарити у ВК Пошарити у Facebook Пошарити у Twitter Пошарити у ЖЖ Пошарити у ММ Пошарити у Однокласниках

12.10.2017 14:38 | Ольга Рубайло

Поиск:

Поиск
Последние новости города и общества
Орбита Львов в VK
Орбита Львов в Facebook
Орбита Львов в Твиттере
Орбита Львов в Google+
Все права защищены © 2001-2018 Орбита Львов
Любое копирование материалов с сайта orbita-lviv.com без ссылки на источник запрещается.