В центре внимания:

Вимірювання вологості дерева

Вимірювання вологості дерева

Працівники деревообробної промисловості не з чуток знають, наскільки потрібним предметом є вологомір деревини. Саме завдяки цьому пристосуванню можна виготовити дійсно якісну продукцію, яка припаде до смаку споживачам, буде мати тривалий термін служби і високі експлуатаційні характеристики. Тому в арсеналі кожного солідного столяра чи іншого майстра, що має справу з деревиною, обов’язково знайдеться місце влагоізмерітелю.

Типи вологомірів, методи використання

Сьогодні особливою популярністю користуються контактні (кондуктометрические) і безконтактні (діелькометричні) вимірювачі вологості дерев’яної продукції. Контактні інструменти оснащені спеціальними щупами, які слід вводити безпосередньо в зруби. Якщо ви перебуваєте на етапі підготовки сировини, наприклад, сушіння, в такому випадку голчасті апарати прийдуть на допомогу. Датчики, за допомогою яких проводяться виміри, бувають вбудованими і виносними. Все залежить від того, з якою сировиною вам належить взаємодіяти. Для сипучих матеріалів найкращим варіантом вважається застосування виносних щупів, а якщо мова йде про полінах, дошках, тоді беріть вбудовані датчики. Вимірювання вологості при використанні контактного влагомера відбувається за рахунок визначення опору між електродами і досліджуваної середовищем.

Безконтактне обладнання застосовується для того, щоб дізнатися рівень вологи в готових виробах. Таким чином, не буде порушена цілісність продукції. Інструмент потрібно щільно притиснути до поверхні, і вже через кілька секунд на екрані з’являться шукані показники. Варто відзначити, що ціна безконтактних пристроїв трохи більше. Необхідно знати, що навіть найточніші прилади мають певною похибкою. Це пов’язано з тим, що виміри проводяться на дереві різних порід. Крім того, в одній дерев’яній заготівлі може бути різна вологість, в залежності від місця виміру. Тому, для забезпечення максимальної точності, потрібно проводити виміри в декількох місцях.

Источник

Читайте также
Пошарити у ВК Пошарити у Facebook Пошарити у Twitter Пошарити у ЖЖ Пошарити у ММ Пошарити у Однокласниках

09.08.2017 1:00 | Ольга Рубайло

Поиск:

Поиск
Последние новости города и общества
Орбита Львов в VK
Орбита Львов в Facebook
Орбита Львов в Твиттере
Орбита Львов в Google+
Все права защищены © 2001-2020 Орбита Львов
| XML | RSS
Любое копирование материалов с сайта orbita-lviv.com без ссылки на источник запрещается.