В центре внимания:

Вони прагнуть повернутися у Крим

Вони прагнуть повернутися у Крим

Як ми вже повідомляли, незаконно засуджені російською окупаційною владою заступники голови Меджлісу кримсько-татарського народу, громадяни України Ахтем Чийгоз та Ільмі Умеров були несподівано відпущені з-під варти і передані до Туреччини. У четвер, 26 жовтня, вони дали прес-конференцію в Анкарі, де розповіли про обставини вчорашнього дня і свої плани.

Вранці 25 жовтня обох привезли в аеропорт Сімферополя на різних автомобілях: Ахтема Чийгоза – з Сімферопольського слідчого ізолятора, а Ільмі Умерова – з Бахчисарайської районної лікарні, куди він потрапив 20 жовтня на швидкій допомозі. Перебуваючи на борту, вони не знали, куди летять і навіть думали про найгірше. Спочатку їх доставили в Анапу, і вже звідти в другій половині дня урядовий літак взяв курс на Анкару.

Ключову роль у цьому звільненні, як твердять адвокати обох активістів, зіграли президенти України і Туреччини Петро Порошенко і Реджеп Ердоган. Подробиці й далі залишаються невідомими. «Ми не знаємо до кінця, що нас чекає, якщо спробуємо перетнути межу між Херсонською областю та Кримом, але я обов’язково спробую повернутися до Криму», – заявив Ільмі Умеров. Про плани через один-два тижні відправитися додому сказав і Чийгоз, якому не дозволили в Криму попрощатися з батьком і дітьми.

Світлина Reuters.

Источник

Читайте также
Пошарити у ВК Пошарити у Facebook Пошарити у Twitter Пошарити у ЖЖ Пошарити у ММ Пошарити у Однокласниках

27.10.2017 1:39 | Ольга Рубайло

Все права защищены © 2001-2018 Орбита Львов
Любое копирование материалов с сайта orbita-lviv.com без ссылки на источник запрещается.