В центре внимания:

«Від криївок УПА — до окопів АТО»

«Від криївок УПА — до окопів АТО»

Під таким гаслом у Торонто відбулося величне святкування 75-ліття Української повстанської армії (УПА), організоване комітетом Українських державницьких організацій.

Свято розпочалося гімном ОУН у виконанні духового оркестру Спілки української молоді «Батурин» під керівництвом Івана Самійла (перший ряд, праворуч останній)

На великому екрані висвітлили уривок із кінофільму «Нескорений». Перед присутніми постали хлопці в одностроях зі зброєю в руках, котрі прийняли «Присягу вояка УПА»:
Я, воїн Української повстанської армії, взявши в руки зброю, урочисто клянусь своєю честю і совістю перед Великим Народом Українським, перед Святою Землею Українською, перед пролитою кров’ю усіх Найкращих Синів України та перед Найвищим Політичним Проводом Народу Українського боротись за повне визволення всіх українських земель і українського народу від загарбників та здобути Українську Самостійну Соборну Державу».

«Від криївок УПА — до окопів АТО»

Галина Винник, автор сценарію та ведуча програми, голова Ліґи українок Канади (відділ Торонто), привітала ветеранів УПА та ветеранів антитерористичної операції (АТО) на сході України.

«Від криївок УПА — до окопів АТО»

Вояки УПА та вояки АТО — в одному строю

«Від криївок УПА — до окопів АТО»

До присутніх звернувся ветеран УПА Петро Потічний…

«Від криївок УПА — до окопів АТО»

…та ветеран АТО, «кіборг» В’ячеслав Герман

«Від криївок УПА — до окопів АТО»

Присутні вшанували пам’ять полеглих героїв України хвилиною мовчання, а жіночий хор «Діброва» (дириґент — Олеся Коник, концертмейстер — Віра Очерет) проспівав молитву «Богородице Діво». Також у виконанні хору прозвучали пісні «Любіть Україну» й «Українські повстанці». Варто зазначити, що «Діброва», яка співає вже більше, ніж 50 років, постала перед публікою у нових, чудових строях, пошитих Лесею Бліщ, дизайнером із Івано-Франківська

«Від криївок УПА — до окопів АТО»

Член Крайової управи Ліґи українців Канади, капітан канадської армії Ігор Козак представив гостя з України, головного доповідача свята Андрія Левуса, з котрим не раз зустрічався та відвідував лінію фронту на сході України

«Від криївок УПА — до окопів АТО»

Андрій Левус — народний депутат України, голова підкомітету комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки та оборони, провідник організації «Вільні люди», командир комендатури «Самооборони Майдану». Андрій Левус — один із найактивніших молодих людей в Україні, котрий працював і працює для добробуту України, для її незалежності та процвітання. Це — справжній символ борця-націоналіста, послідовника ідей Степана Бандери та Романа Шухевича. Андрій Левус прокоментував ситуацію в Україні, розповів про позитиви і негативи в теперішній нелегкій ситуації та подякував громаді за постійну гуманітарну допомогу

«Від криївок УПА — до окопів АТО»

Продовжив програму піснею «Гей, ви козаченьки» молодіжний ансамбль «Пролісок» (молодша група, мистецький керівник — Олеся Коник). До речі, це був їхній перший і дуже гарний виступ у новому складі.

Виступи ансамблю «Пролісок» завжди проходять на «браво». У складі цього колективу — найталановитіша молодь нашої громади. «Пролісок» співає вже 20 років і ці молоді хлопці та дівчата віддано працюють для громади.

«Від криївок УПА — до окопів АТО»

У виконанні Любомира Карлащука прозвучала «Кленова балада»

«Від криївок УПА — до окопів АТО»

Нещодавно до «Проліска» приєдналася Юлія Теслюк (на передньому плані) — неймовірно талановита співачка, котра заспівала пісню «Чорна квітка», присвячену солдатським вдовам

«Від криївок УПА — до окопів АТО»

Родзинкою мистецької програми став виступ Сергія Стільмашенка, оперного співака, тенора, переможця багатьох міжнародних конкурсів і засновника вокальної школи S & L у Торонто. У його виконанні прозвучали дві пісні «Ой видно село» та «Гей літа орел».

На святі відбувся прем’єрний виступ відновленого чоловічого хору «Прометей». Мистецькому керівнику Павлу Фондері вдалося зібрати під своїм керівництвом чудових співаків і хор, який співав для громади 60 років, зазвучав знову і по-новому. Публіка скучила за цим хором, бо в залі лунали вигуки «Вітаємо, Прометею», «Дякумо, Прометею». В акапельному виконанні прозвучали три пісні — «Ой на горі, на Маківці», «Ой там за лісочком», «О, Україно».

«Від криївок УПА — до окопів АТО»

Заключним, грандіозним акордом мистецької програми стало спільне виконання хорами «Діброва» та «Прометей» пісні «Світлий день України». Соло виконував Павло Фондера, котрий має чудовий голос і великий досвід на співочій ниві в Україні.

«Від криївок УПА — до окопів АТО»

Концертмейстер Віра Очерет (шоста ліворуч), дириґент Олеся Коник і соліст Павло Фондера

«Від криївок УПА — до окопів АТО»

Це була прем’єра пісні на музику Богдана Шиптора і на цій прем’єрі був сам автор слів — поет Петро Гринчишин. «Повстань, Вкраїно, духом вознесись, бо вже пора боротись за свободу, Великий день відродження гряде, день воскресіння рідного народу…»

«Від криївок УПА — до окопів АТО»

Учасники свята

Завершилося свято спільним виконанням Славню України.
Дякуємо організаторам, головному спонсору — кредитовій спілці «Будучність», дириґентам, співакам і музикантам, Олегу Гою за технічну допомогу, Богдану Поповичу — за фотозвіт.
Під час програми на екранах були показані прозірки під назвою «Від криївок УПА до окопів АТО» . За допомогою світлин було показано боротьбу українського народу від московських загарбників і зроблено порівняння, як було колись за часів УПА і тепер за часів АТО. Нічого не змінилося, ворог — той самий, мета боротьби — та сама, гасла боротьби — ті самі, відвага та готовність віддати життя за ідеали — ті самі.
Червоно-чорний прапор боротьби зараз перебуває в надійних руках, його тримають найкращі сини та доньки українського народу. Схиляємо голови перед нашими Героями.
Слава Україні! Героям Слава!

Наталка Попович

Источник

Читайте также
Пошарити у ВК Пошарити у Facebook Пошарити у Twitter Пошарити у ЖЖ Пошарити у ММ Пошарити у Однокласниках

26.10.2017 17:38 | Ольга Рубайло

Все права защищены © 2001-2018 Орбита Львов
Любое копирование материалов с сайта orbita-lviv.com без ссылки на источник запрещается.