В центре внимания:

Вірменія стала партнером Євросоюзу

Вірменія стала партнером Євросоюзу

Парламент країни (Національні збори) у середу, 11 квітня, одноголосно ратифікував Угоду про всеосяжне і розширене партнерство Вірменії з Європейським Союзом (ЄС) та Європейським співтовариством з атомної енергії та країнами-членами цієї організації.

Документ складається з трьох частин. Політичні питання викладено в передмові. У другій частині – положення, що стосуються політичного діалогу та реформ, а також співпраці у сфері безпеки. У третій частині містяться завдання у галузях юстиції і прав людини.

За словами міністра закордонних справ Вірменії Карена Назаряна, угода піднімає на новий рівень двосторонні відносини Вірменії з ЄС, «засновані на спільних цінностях та тісних зв’язках».

Вірменія 2013 року завершила переговори з Євросоюзом щодо Угоди про асоціацію, включно з зоною вільної торгівлі, але того ж року під тиском Росії радикально змінила курс і відмовилася підписувати цю угоду, вступивши натомість до тодішнього Митного союзу під керівництвом Росії, що нині переформатувався в Євразійський економічний союз.

2015 року Вірменія почала нові переговори про іншу угоду з Євросоюзом, меншого обсягу і без економічної частини. Ратифікована нині угода про партнерство з Європейським Союзом була підписана під час саміту «Східного партнерства» торік у листопаді.

Світлина: міністр закордонних справ Карен Назарян виступає у парламенті Вірменії.

Источник

Читайте также
Пошарити у ВК Пошарити у Facebook Пошарити у Twitter Пошарити у ЖЖ Пошарити у ММ Пошарити у Однокласниках

11.04.2018 21:48 | Ольга Рубайло

Все права защищены © 2001-2018 Орбита Львов
Любое копирование материалов с сайта orbita-lviv.com без ссылки на источник запрещается.