В центре внимания:

Газова криза між Україною та Росією

Газова криза між Україною та Росією

Інтернет-газета «Європейська правда» у п’ятницю, 2 березня, розповідає про черговий щоденний брифінг у Брюсселі, на якому виступила представниця Єврокомісії Анна-Кайса Ітконен. Зокрема, вона заявила: «Українська сторона нас проінформувала про можливу надзвичайну ситуацію в українській газотранспортній системі. Ми взяли до уваги занепокоєння наших українських партнерів і ми ставимося до них серйозно».

Річ у тім, що напередодні «Укртрансгаз» повідомив, що російський «Газпром» з початку 2018 року жодного разу не забезпечив на вході до ГТС України тиск таких параметрів, які відповідали хоча б мінімальним умовам транзитного контракту. Окрім того, «Газпром» повернув «Нафтогазу» авансовий платіж, сплачений українською стороною в рамках виконання рішення арбітражу, і відмовився постачати газ за передоплатою.

З цього приводу Анна-Кайса Ітконен повідомила про готовність Євросоюзу до ролі посередника для розв’язання кризової ситуації у газотранспортних відносинах між Україною та Росією. Як з’ясувалося, віце-президент Єврокомісії Марош Шефчович спілкувався із міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним, який попросив його активувати консультації стосовно можливих тристоронніх переговорів. «Єврокомісія готова сприяти таким переговорам, коли є запит з обох сторін. Віце-президент Шефчович сьогодні говоритиме про це з міністрами енергетики України та Росії» – сказала Анна-Кайса Ітконен.

Источник

Читайте также
Пошарити у ВК Пошарити у Facebook Пошарити у Twitter Пошарити у ЖЖ Пошарити у ММ Пошарити у Однокласниках

02.03.2018 20:32 | Ольга Рубайло

Поиск:

Поиск
Последние новости города и общества
Орбита Львов в VK
Орбита Львов в Facebook
Орбита Львов в Твиттере
Орбита Львов в Google+
Все права защищены © 2001-2018 Орбита Львов
Любое копирование материалов с сайта orbita-lviv.com без ссылки на источник запрещается.