В центре внимания:

Громадська рада при ГУ ДФС у Львівській області стала на захист малого бізнесу

Про це йдеться у зверненні Громадської ради при ГУ ДФС у Львівській області.

Саме так члени правління охарактеризували законопроект №8089, що передбачає скасування третьої групи єдиного податку, а для другої групи – встановити обмеження за видами діяльності.

У зверненні автори пояснили загрози для економіки від прийняття законопроекту. Звернення з рекомендацією не приймати законопроект №8089 надіслано голові комітету ВРУ з питань податкової і митної політики Ніні Южаніній.

«3 група ФОП – це, зазвичай, фрілансери, контрактні працівники великих IT-компаній, журналісти. Це ті люди, які залишаються працювати в Україні, самі забезпечують себе і свою родину, не чекаючи соціальних допомог від держави, створюють робочі місця. Скасування 3 групи ФОП посилить тиск на малий та середній бізнеси, призведе до втрати робочих місць, закриття дрібних підприємств, збільшення витрат на адміністрування бізнесу, скорочення надходжень до бюджету. А ми так багато говоримо про важливість середнього класу та розвиток малого бізнесу для розвитку економіки Україні», – пояснив голова Громадської ради при ГУ ДФС Львівської області Ігор Коць.

Автори законопроекту Андрій Шинькович та Геннадій Чекіта звинувачують платників ІІ та ІІІ груп у тому, що вони використовують спрощену систему оподаткування для повсюдної мінімізації сплати податків до бюджету. Натомість, вважають львівські експерти, починати боротьбу зі зловживаннями необхідно з тих, хто працює за офшорними схемами, ПДВ, наприклад. А малий бізнес треба стимулювати, а не утискати.

«Багато «спрощенців» перейшли би на загальну систему оподаткування добровільно, якщо зробити її простою і зрозумілою для всіх, коли спілкування з податківцями проходитиме без черг, через електронний кабінет», – переконує Ігор Коць.

У Громадській Раді впевнені, щоб вимагати, влада має виконати свої зобов’язання перед платниками податків про ліберальну податкову реформу та реформу податкових органів.

Члени Громадської ради нагадали, що зменшення податкового тиску, а саме започаткування спрощеної системи оподаткування, у 1998 років дало поштовх до розвитку малого та середнього бізнесу, але відтоді українська влада неодноразово прагне це скасувати.

Нагадаємо, 1 березня 2018 року у Верховній раді України був зареєстрований законопроект №8089 «Про внесення змін до податкового кодексу України та деяких законодавчих актів щодо зменшення ставки податку на додану вартість, реформування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності та підвищеної прозорості розрахункових операцій з урахування європейської практики», а 2 березня даний законопроект був направлений на комітет ВРУ з питань податкової і митної політики.

Источник

Читайте также
Пошарити у ВК Пошарити у Facebook Пошарити у Twitter Пошарити у ЖЖ Пошарити у ММ Пошарити у Однокласниках

15.03.2018 22:18 | Ольга Рубайло

Поиск:

Поиск
Последние новости города и общества
Орбита Львов в VK
Орбита Львов в Facebook
Орбита Львов в Твиттере
Орбита Львов в Google+
Все права защищены © 2001-2020 Орбита Львов
| XML | RSS
Любое копирование материалов с сайта orbita-lviv.com без ссылки на источник запрещается.