В центре внимания:

Дев’ять батальйонів ЗСУ сумісні з НАТО

Дев’ять батальйонів ЗСУ сумісні з НАТО

Віктор Муженко

Дев’ять українських батальйонів вже зараз сумісні з військами країн НАТО. Про це заявив Віктор Муженко, начальник Генерального штабу (ГШ) Збройних сил України (ЗСУ). «Триває підготовка батальйонів за допомогою іноземних фахівців, яка почалася ще 2015 року. Зараз в Україні перебувають інструктори та військовослужбовці зі США, Канади, Великої Британії, Литви, Латвії, Естонії, Польщі, — повідомив він.
Генерал уточнив, що спільна підготовка військ стосується підрозділів механізованих, десантних військ і особового складу частин спеціального призначення. «Крім цього, за основу беруться стандарти НАТО, які адаптуються до наших умов із урахуванням набутого нами досвіду проведення бойових дій. До речі, військовослужбовці країн НАТО вже вносять зміни та корективи у свої стандарти з урахуванням нашого досвіду. Тобто у нас не просто сліпе копіювання, а творчий підхід до відпрацювання відповідних стандартів із урахуванням набутого бойового досвіду», — наголосив начальник ГШ.
За навчання українських військових незабаром також візьмуться і національні гвардійці зі США. Про це повідомили в сухопутних військах армії США. Навчання триватиме близько дев’яти місяців. Понад 200 американських солдатів уже прибули в Міжнародний центр миротворчості біля Яворова. Навчальній групі доручили викладати тактику та працювати в п’яти батальйонах українських військ щороку в Яворівському навчально-тренувальному центрі. Батальйон складається майже зі 600 солдатів. Американські військові увійдуть до складу Спільної багатонаціональної тренувальної групи. По закінченні навчань українські військові мають успішно пройти такі самі тренування, які проходять солдати США.

До слова
Олег Мікац, командир загону «Луганськ», повідомив, що українська армія готова до наступу, якщо виникне така потреба. Однак, це означатиме крах мінських домовленостей, тому наразі наступ є недоречним. При цьому він пояснив, що Україна дотримується міжнародних законів. «Маємо поводитися відповідно. А якщо почнемо казати одне, а робити зовсім інше, то не думаю, що хтось захоче з нами спілкуватися. А для нас дуже важлива підтримка», — пояснив він.

Источник

Читайте также
Пошарити у ВК Пошарити у Facebook Пошарити у Twitter Пошарити у ЖЖ Пошарити у ММ Пошарити у Однокласниках

12.10.2017 9:49 | Ольга Рубайло

Все права защищены © 2001-2018 Орбита Львов
Любое копирование материалов с сайта orbita-lviv.com без ссылки на источник запрещается.