В центре внимания:

День, коли розстріляли українське відродження 

День, коли розстріляли українське відродження 

У п’ятницю, 27 жовтня, у Києві відбулися жалобні заходи з нагоди 80-х роковин розстрілів у карельському урочищі Сандармох. Цей злочин сталінізму отримав назву «Розстріляного відродження».

Від 27 жовтня і до 4 листопада 1937 року в цьому урочищі, що неподалік Медвежогірська, було розстріляно близько 7 тисяч людей. У їх числі – понад 677 українців. У скорботному переліку «Розстріляного відродження» – Лесь Курбас, Микола Куліш, Микола Зеров, Павло Філіпович, Григорій Епік, Валер’ян Поліщук, Мирослав Ірчан, Олександр Слісаренко, Михайло Яловий, Матвій Яворський, Антон Крушельницький.

«Всі наступні українські покоління повинні знати свою історію, неодмінно у кожній школі по всій Україні повинен бути урок пам’яті в цей день, присвячений саме цим трагічним подіям», – цитує сайт «Радіо Свобода» дисидента Олеся Шевченка. Єпископ Вишгородський і Подільський Володимир (УАПЦ) наголосив під час акції пам’яті, що відколи почалася російська агресія, українці не мають можливості відвідати меморіал Сандармох у Росії.

Світлини з сайту «Радіо Свобода».

Источник

Читайте также
Пошарити у ВК Пошарити у Facebook Пошарити у Twitter Пошарити у ЖЖ Пошарити у ММ Пошарити у Однокласниках

28.10.2017 1:08 | Ольга Рубайло

Поиск:

Поиск
Последние новости города и общества
Орбита Львов в VK
Орбита Львов в Facebook
Орбита Львов в Твиттере
Орбита Львов в Google+
Все права защищены © 2001-2018 Орбита Львов
Любое копирование материалов с сайта orbita-lviv.com без ссылки на источник запрещается.