Дихати на Землі стає щораз важче
Торік зафіксовано рекордне зростання вмісту вуглекислого газу в атмосфері нашої планети. Ще ніколи раніше його темпи не були настільки високими. Такий висновок міститься у представленій 30 жовтня в Женеві доповіді експертів Всесвітньої метеорологічної організації (WMO).
І пов’язано це явище не лише з необачною діяльністю людей. Додалися й суто природні фактори. Вони, наприклад, пов’язані з температурою води в екваторіальній зоні Тихого океану та посухою у тропічних широтах. Через це океани і ліси не змогли переробити достатню кількість вуглекислого газу.
Рівень вуглекислого газу в атмосфері підвищився у 2016 році з 400 до 403,3 частин на мільйон частин. Для порівняння вказано, що у 1996 році показник рівня вуглекислого газу в атмосфері становив 362.
Генеральний секретар WMO Петтері Таалас наголосив: «Без екстрених обмежень викиду вуглекислого та інших парникових газів до кінця століття ми можемо досягти небезпечного зростання світової температури, що значно перевищує заявлені у Паризькій угоді цілі». І тоді, на його думку, наші нащадки можуть отримати у спадок планету з помітно більш суворими умовами життя.
- В Никополе жестоко убили волонтера, которая помогала военным — СМИ
- Медики рассказали украинцам, как правильно питаться во время пандемии COVID-19
- Боевики заминировали гражданский сектор Зайцево на оккупированном Донбассе — фото
- Карантин в Днепре продлили до конца апреля: что запрещено
- День Ипатия Чудотворца: история и традиции праздника 14 апреля
- Что находится за нашей орбитой