В центре внимания:

Журналісти Львівського телебачення протестують проти їхнього звільнення

Журналісти ПАТ "НСТУ" "Львівська регіональна дирекція" (ТРК "Львів" та "Львівське радіо", – ред.), яких мають звільнити до квітня цього року через реформу суспільного мовлення, звернулися по допомогу до Національної спілки журналістів України (НСЖУ).

Текст звернення Варіанти подають повністю:

Лист – звернення до НСЖУ

Звернутися до професійної спілки журналістів нас змусили події, що відбуваються у філії ПАТ "НСТУ" "Львівська регіональна дирекція". Під гаслом оптимізації та реорганізації, що триває вже кілька місяців у системі "НСТУ", відбувається практичне знищення колективу та регіонального мовлення.

За задумом авторів реформ суспільного мовника, в регіоні залишаються в ефірі лише ранкові розважальні програми, випуски новин та вечірня розмовна півгодинна програма. Все інше – непотріб. Так само, як і люди, що створювали ці програми. Натомість, для перегляду регіональному глядачеві пропонуються або ж архівні телепередачі, створені тепер вже неугодними працівниками, або ж "секонд-хенд" з UA: Перший – "Надвечір'я", "Фольк-мюзік", "Лайфхак українською" і т.д.

Відповідно до стратегії розвитку суспільного мовника, під скорочення підпадає більш як 70% усіх працівників Львівської регіональної філії. Як знущання виглядає пропозиція вакансій, до прикладу, в Києві із посадовим окладом 4 800 грн чи в Краматорську Донецької області, або ж 0,5 такої ж декретної ставки в Івано-Франківську.

Процес реформування та відбору на штатні посади відбувався не прозоро, тишком-нишком від більшої частини працівників, за принципом особистої відданості. Як результат – розкол колективу на "наших" і "не наших". Не кажучи вже про численні порушення, коли повідомлення про майбутнє вивільнення вручалися єдиному годувальнику сім'ї, працівнику-інваліду чи обом із подружжя, на утриманні яких є малолітні діти. Така собі "зачистка території".

Аргумент таких дій простий – скорочення бюджетного фінансування. Міф про залучення вивільнених працівників до співпраці через конкурс проектів так і залишається міфом – ні положень про конкурс, ні умов, ні вимог до проектів, які мали би виготовлятися з 2 квітня.

За таких обставин вважаємо за необхідне підтримати вимоги, викладені в листі наших колег з філії ПАТ "НСТУ" "Волинська регіональна дирекція" про скасування заходів щодо масового вивільнення працівників регіональних філій, що має завершитися до 2 квітня 2018 року та визнання недійсними рішень Правління ПАТ "НСТУ" з цього приводу.

Журналістський колектив (тепер уже вивільнений) філії ПАТ "НСТУ" "Львівська регіональна дирекція"

Зазначимо, Львівська філія НСТУ – одна з 23 регіональних дирекцій Національної суспільної телерадіокомпанії України. У її складі — телевізійний канал "Львів" та "Львівське радіо".

Сьогодні колишня обласна державна телерадіокомпанія трансформується в незалежний від влади суспільний мовник. Відтак із квітня штатний її розпис скоротять до 96 штатних посад, тоді як станом на грудень 2017 року він складався з 311 штатних посад.

Нагадаємо, нещодавно НСТУ заявила про те, що доможе якнайшвидшому працевлаштуванню людей, які вивільняються внаслідок скорочення штату компанії.

Источник

Читайте также
Пошарити у ВК Пошарити у Facebook Пошарити у Twitter Пошарити у ЖЖ Пошарити у ММ Пошарити у Однокласниках

25.01.2018 3:18 | Ольга Рубайло

Поиск:

Поиск
Последние новости города и общества
Орбита Львов в VK
Орбита Львов в Facebook
Орбита Львов в Твиттере
Орбита Львов в Google+
Все права защищены © 2001-2020 Орбита Львов
| XML | RSS
Любое копирование материалов с сайта orbita-lviv.com без ссылки на источник запрещается.