В центре внимания:

Законопроекти щодо Донбасу підтримано

Законопроекти щодо Донбасу підтримано

Верховна Рада України у п’ятницю, 6 жовтня, прийняла у першому читанні президентський законопроект про реінтеграцію Донбасу. Втім, далося це без помітного «запасу міцності» – голосами 233-х депутатів при мінімально необхідних 226-ти.

Законопроект «Про особливості державної політики з відновлення суверенітету України над тимчасово окупованою територією Донецької і Луганської областей» подав до парламенту Президент України Петро Порошенко. У тексті документу Росії отримує статус «країни-агресора». Підконтрольні промосковським сепаратистам території визнаються окупованими. Окрім того, регламентовано створення Об’єднаного оперативного штабу Збройних Сил України для загального керівництва у зоні конфлікту на Донбасі.

Підтримали і ще один президентський законопроект – «Про створення необхідних умов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької і Луганської областей». За нього проголосувало ще менше депутатів – 229. Документ продовжує на рік дію старого закону про особливий статус місцевого самоврядування на підконтрольних сепаратистам територіях. Проти цього заперечували фракції «Батьківщини» і «Самопомочі», а також більша частина фракції «Народного фронту». Депутати від партії «Самопоміч» вважають закон капітулянтським, а у соратники Юлії Тимошенко твердять, що він «узаконить російську окупаційну владу на Донбасі». Конфлікт думок, як і напередодні, переріс у сутички біля президії парламенту. Однак при голосування все вирішила підтримка «Опозиційного блоку», в якому чимало осіб з колишнього оточення Віктора Януковича.

Світлина DPA.

Источник

Читайте также
Пошарити у ВК Пошарити у Facebook Пошарити у Twitter Пошарити у ЖЖ Пошарити у ММ Пошарити у Однокласниках

06.10.2017 14:48 | Ольга Рубайло

Поиск:

Поиск
Последние новости города и общества
Орбита Львов в VK
Орбита Львов в Facebook
Орбита Львов в Твиттере
Орбита Львов в Google+
Все права защищены © 2001-2018 Орбита Львов
Любое копирование материалов с сайта orbita-lviv.com без ссылки на источник запрещается.