В центре внимания:

Запрошення від ЄС для Олександра Лукашенка

Запрошення від ЄС для Олександра Лукашенка

Інтернет-видання України з посиланням на EUobserver повідомили 11 жовтня доволі неочікувану новину. Європейський Союз (ЄС) запросив президента Білорусі Олександра Лукашенка на черговий саміт Східного Партнерства, який відбудеться 24 листопада у Брюсселі.

Втім, запрошення не було персональним. Прес-секретар голови Європейської ради Дональда Туска підтвердив, що Білорусь була запрошена для участі в саміті так само, як й інші країни-партнери, але при цьому уточнив: «Хто представлятиме Білорусь на саміті, це питання до Мінська». Тим «хто» цілком може стати Олександр Лукашенко. І якщо він прийме запрошення, то це буде його перший візит у столицю Євросоюзу.

Це запрошення викликало неоднозначну реакцію поміж європейських політиків. Литовський євродепутат Пятрас Ауштрявічюс назвав його «скандальним», а також висловив занепокоєння, що приїзд Олександра Лукашенка у Брюссель відверне увагу від лідерів України, Молдови і Грузії, які насправді прагнуть до зближення з ЄС. І тоді, мовляв, саміт перетвориться на «шоу Лукашенка».

Саміти «Східного партнерства» відбуваються раз на два роки і призначені для налагодження більш тісних відносин ЄС з Вірменією, Азербайджаном, Білоруссю, Грузією, Молдовою і Україною. Білорусь зазвичай представлена міністром закордонних справ.

Источник

Читайте также
Пошарити у ВК Пошарити у Facebook Пошарити у Twitter Пошарити у ЖЖ Пошарити у ММ Пошарити у Однокласниках

11.10.2017 21:39 | Ольга Рубайло

Поиск:

Поиск
Последние новости города и общества
Орбита Львов в VK
Орбита Львов в Facebook
Орбита Львов в Твиттере
Орбита Львов в Google+
Все права защищены © 2001-2018 Орбита Львов
Любое копирование материалов с сайта orbita-lviv.com без ссылки на источник запрещается.