В центре внимания:

Конфлікт Польщі й України виведено на новий рівень

Конфлікт Польщі й України виведено на новий рівень

Таку думку висловив у вівторок, 13 лютого, у мережі Facebook постійний представник України у Раді Європи Дмитро Кулеба. Цим він відреагував на зроблену напередодні польським прем’єр-міністром Матеушем Моравецьким заяву, в якій прирівняно Гетьмана Богдана Хмельницького до лідерів нацистської Німеччини.

Виступаючи у місті Холмі з лекцією про польсько-єврейські стосунки, очільник уряду Польщі сказав дослівно таке: «Першим великим злочинним актом проти євреїв, який у єврейській історіографії часом прирівнюється до Голокосту, було повстання Хмельницького». А далі Матеуш Моравецький згадав свою нещодавню зустріч у місті Торуні з місцевим рабином, який «говорив про трьох злочинців на “х” – Гітлер, Гіммлер і Хмельницький». Уточнимо, що польською мовою німецькі прізвища Hitler і Himmler читаються як Хітлер і Хіммлер. І врешті, найбільш обурлива цитата про Богдана Хмельницького: «Це герой для наших сусідів, а для нас той, хто фактично призвів до першого занепаду Речі Посполитої».

Тут польський прем’єр, окрім свідомо завданої образи почуттям національної гордості українців, ще й продемонстрував незнання історії свого народу. Отож Дмитро Кулеба нагадав, що саме «нездатність Польщі домовитися з козаками і гарантувати їм вольності в результаті завершилася тим, що спочатку Москва з’їла козаків, а потім і Польщу». Дипломат також наголосив: «Заява польського прем’єра не лише дасть вектор дій полякам, а й спровокує українців. Спіраль конфлікту виведено на новий рівень і це дуже сумно».

Світлина: постійний представник України в Раді Європи Дмитро Кулеба.

Источник

Читайте также
Пошарити у ВК Пошарити у Facebook Пошарити у Twitter Пошарити у ЖЖ Пошарити у ММ Пошарити у Однокласниках

13.02.2018 23:48 | Ольга Рубайло

Поиск:

Поиск
Последние новости города и общества
Орбита Львов в VK
Орбита Львов в Facebook
Орбита Львов в Твиттере
Орбита Львов в Google+
Все права защищены © 2001-2022 Орбита Львов
| XML | RSS
Любое копирование материалов с сайта orbita-lviv.com без ссылки на источник запрещается.