В центре внимания:

Криза довкола Єрусалима поглибилася

Криза довкола Єрусалима поглибилася

Кнесет (так називається парламент Ізраїлю) у вівторок, 2 січня, ухвалив закон про статус цього міста. Він відчутно ускладнює мирне врегулювання конфлікту з палестинцями. Тепер для відділення частини Єрусалиму буде необхідно дві третини (тобто 80) голосів від зального числа у 120 депутатів. У той час як раніше вистачало абсолютної більшості – 61 ​​голосу. Закон підтримали 64 члени Кнесету, 51 депутат проголосував проти. Проект був розроблений правою національно-релігійної партією «Єврейський дім».

Дещо про історію питання. У 1947 році рішенням двох третин Генеральної Асамблеї ООН було ухвалено створення держави Ізраїль. Арабські країни не підтримали це рішення. Статус Єрусалима – один з наріжних каменів ізраїльсько-палестинського конфлікту. Ізраїль називає східну і західну частини міста «вічною неподільною столицею», а палестинці вважають Східний Єрусалим столицею їхньої майбутньої держави.

У грудні 2017 року президент США Дональд Трамп оголосив, що США визнали Єрусалим столицею Ізраїлю, і пообіцяв перенести туди посольство з Тель-Авіва. Генасамблея ООН переважною більшістю голосів прийняла резолюцію, що закликає Вашингтон переглянути прийняте ним рішення.

Источник

Читайте также
Пошарити у ВК Пошарити у Facebook Пошарити у Twitter Пошарити у ЖЖ Пошарити у ММ Пошарити у Однокласниках

03.01.2018 0:29 | Ольга Рубайло

Поиск:

Поиск
Последние новости города и общества
Орбита Львов в VK
Орбита Львов в Facebook
Орбита Львов в Твиттере
Орбита Львов в Google+
Все права защищены © 2001-2020 Орбита Львов
| XML | RSS
Любое копирование материалов с сайта orbita-lviv.com без ссылки на источник запрещается.