В центре внимания:

Мешканців Львівщини попереджають про небезпеку баштанних культур

Мешканців Львівщини попереджають про небезпеку баштанних культур

На ринку та торговій мережі району уже є в реалізації кавуни та дині, що завезені із Херсонської області. Що необхідно знати та чого остерігатись при виборі та вживанні цього смачного та корисного продукту?. Цією інформацією діляться спеціалісти Буського районного лабораторного відділення ДУ « ЛОЛЦ МОЗ України»

Кавун – корисна ягода, плодова м’якоть якої містить легкозасвоювані цукри – глюкозу, фруктозу і сахарозу, пектинові речовини, білки, кальцій, магній, натрій, калій, фосфор, залізо в органічній формі; вітаміни – тіамін, робофлавін, ніацин, фолієву і аскорбінову кислоту, каротин, лужні речовини.
М’якоть дині також містить багато заліза, калію, кальцію, магнію, вітамінів групи В, С і А, каротин і пектин. Завдяки їм, диня є засобом профілактики серцево-судинних захворювань, знижує рівень холестерину у крові і запобігає розвитку атеросклерозу, заспокоює нервову систему, нормалізує роботу кишечника, а також виводить токсини.
Купуючи продукцію рослинного походження, нас завжди цікавить її безпека, а саме вміст нітратів, залишкових кількостей пестицидів, токсичних елементів у вигляді солей важких металів (свинцю, цинку, кадмію, міді, миш’яку, ртуті), радіонуклідів. Всі такі показники безпеки при необхідності досліджуються в лабораторіях .
Найбільш доступним для вимірювання показником є вміст нітратів. Рослинні культури нітрати природного походження отримують з грунту та підземних вод. Жодної рослини без нітратів не буває. Нітрати самі малотоксичні, але при відповідних умовах, а саме в шлунково-кишковому тракті, перетворюються в токсичні нітрити, які згубно впливають на гемоглобін з утворенням метгемоглобину, що веде до гіпоксії тканин організму.
Головне правило безпеки кавунів та динь при їх споживанні – добова доза нітратів на кілограм ваги людини не повинна перевищувати 5 мг. Перш за все це стосується дітей. Вміст нітратів нормується для кавунів – 60 мг на 1 кг ваги продукту, для дині – 90 мг/кг. Лікарі радять не пропонувати дітям молодше 2-х років кавуни взагалі, а для більш старших краще купувати їх в серпні та вересні – в період природного дозрівання. Але навіть при цьому для дитини віком 2-3 роки краще обмежитися порцією ягоди масою 80-100 грамів, а в 3-6 років – порцією 100-150 грамів. Вважається, що для дорослої людини вагою 70 кг безпечною є доза нітратів на рівні 350 мг на добу, і це з урахуванням всіх інших продуктів та води.
Торгівля баштанними особливих правил не вимагає, але при їх реалізації вони повинні знаходитися на товарних лотках, а не звалюватися прямо на землю. Взагалі таку продукцію перед вживанням потрібно мити, щоб бруд з її поверхні, в якому завжди присутні мікроорганізми, з руками не потрапив до рота. А купівля кавунів частинами, відрізаними невідомо коли, навіть прикритих поліетиленовою плівкою, не завжди безпечна. Будьте обережні, така продукція може бути забруднена патогенними бактеріями кишкової групи та гельмінтами.
Наслідки вживання недоброякісної баштанної продукції, в тому числі з бактеріальним забрудненням їх поверхонь, м’якоті, можуть бути різними, від слабкості до блювоти, високої температури та діареї, що призводить до зневоднення організму. Якщо таке сталося, необхідно викликати лікаря, а до його приходу пити воду невеликими порціями.
Сезон баштанних починається з кавунів, які з’явилися в продажу в липні. А щоб такий смачний та корисний продукт не став причиною біди, дотримуйтеся правил гігієни, не вживайте понад мірні його порції. А також необхідно пам’ятати, що кавуни та дині – сезонна продукція з агрономічними термінами дозрівання. Якщо вона з’являється на ринку раніше, то можливо для скорішого дозрівання та збільшення маси, їх ″годують″ великими порціями азотних добрив у вигляді мінеральних та органічних.
Буське районне лабораторне
Відділення Бродівського МРВ
ДУ « ЛОЛЦ МОЗУ»

Источник

Читайте также
Пошарити у ВК Пошарити у Facebook Пошарити у Twitter Пошарити у ЖЖ Пошарити у ММ Пошарити у Однокласниках

01.08.2017 1:00 | Ольга Рубайло

Поиск:

Поиск
Последние новости города и общества
Орбита Львов в VK
Орбита Львов в Facebook
Орбита Львов в Твиттере
Орбита Львов в Google+
Все права защищены © 2001-2020 Орбита Львов
Любое копирование материалов с сайта orbita-lviv.com без ссылки на источник запрещается.