В центре внимания:

Названо лауреата Нобелівської премії миру

Названо лауреата Нобелівської премії миру

Ним став рух «Міжнародна кампанія із заборони ядерної зброї» (ICAN). Про це у п’ятницю, 6 жовтня, повідомило журі премії в Осло. Нагороду за 2017 рік присуджено як визнання заслуг у привертанні уваги до катастрофічних наслідків будь-якого використання ядерної зброї та революційних зусиль у досягненні законодавчої заборони такої зброї.

Рух ICAN засновано десять років тому у Відні на конференції країн і організацій, що підписали Договір про нерозповсюдження ядерної зброї. Оголошуючи лауреата, у Норвезькому нобелівському комітеті зазначили, що вже давно ризик використання ядерної зброї не був настільки високий як зараз. Значною мірою завдяки зусиллям ICAN вдалося заповнити існуючий пробіл в міжнародному законодавстві і заборонити ядерну зброю.

Нобелівська премія миру вважається найважливішою у світі політичної нагородою. У різні роки її отримали президент США Барак Обама, захисник прав чорношкірих у США Мартін Лютер Кінг, католицька черниця мати Тереза, президент Південно-Африканської Республіки Нельсон Мандела, китайський дисидент Лю Сяобо. Цього року у лонг-листі премії значаться 215 державних і громадських діячів, а також 103 організації.

Церемонія вручення Нобелівських премій відбувається щорічно 10 грудня у річницю смерті Альфреда Нобеля.

Світлина DPA: Акція ICAN перед посольством Корейської Народно-Демократичної Республіки у Берліні

Источник

Читайте также
Пошарити у ВК Пошарити у Facebook Пошарити у Twitter Пошарити у ЖЖ Пошарити у ММ Пошарити у Однокласниках

06.10.2017 15:48 | Ольга Рубайло

Поиск:

Поиск
Последние новости города и общества
Орбита Львов в VK
Орбита Львов в Facebook
Орбита Львов в Твиттере
Орбита Львов в Google+
Все права защищены © 2001-2020 Орбита Львов
| XML | RSS
Любое копирование материалов с сайта orbita-lviv.com без ссылки на источник запрещается.