В центре внимания:

Найбільш дивний кордон у Європі

Найбільш дивний кордон у Європі

Він пролягає між Білоруссю і Росією. Принаймні так його назвав білоруський президент Олександр Лукашенко. У четвер, 11 січня, він провів нараду, присвячену лібералізації візового режиму. І дещо відійшовши від основного питання порядку денного, поставив завдання за цей рік врегулювати розбіжності з Москвою у прикордонній сфері.

Річ у тім, що російська сторона без офіційного повідомлення почала здійснювати повноцінний паспортний контроль щодо всіх осіб, які прямують до Росії, хоча раніше за взаємною домовленістю умови були іншими. Москву налякало те, що Білорусь потроху відкривається світу, в той час як Росія рухається у протилежному напрямку. Рік тому Олександр Лукашенко підписав указ, який встановив з 12 лютого 2017 року безвізовий порядок в’їзду у Білорусь (на п’ять днів за умови прибуття через національний аеропорт «Мінськ») для громадян 80 держав, включаючи весь Євросоюз і США.

Зрозуміло, що офіційний Мінськ, зацікавлений у економічних вигодах тісного союзу з Москвою. Але водночас в останні роки Олександр Лукашенко через низку причин політичного, економічного і безпекового характеру наполегливо прагне нормалізувати відносини з Євросоюзом і США. Тому розширення безвізу, в напрямі якого зроблено вже чимало кроків, є тут цілком логічною стратегією.

Источник

Читайте также
Пошарити у ВК Пошарити у Facebook Пошарити у Twitter Пошарити у ЖЖ Пошарити у ММ Пошарити у Однокласниках

11.01.2018 23:40 | Ольга Рубайло

Все права защищены © 2001-2018 Орбита Львов
Любое копирование материалов с сайта orbita-lviv.com без ссылки на источник запрещается.