В центре внимания:

На виборах Італії перемагають євроскептики

На виборах Італії перемагають євроскептики

У понеділок, 5 березня, провідні інформагенції світу повідомили попередні підсумки учорашнього голосування. Найкращі показники має правоцентристський блок колишнього прем’єр-міністра Сільвіо Берлусконі, до якого входять «Вперед, Італія», Ліга Півночі і «Брати Італії». Вони набирають разом близько 35,5 % голосів. А за показниками окремих партій проміжні результати підрахунку голосів, оприлюднені Центральною виборчою комісією, назвали лідером популістський «Рух 5 зірок», який належить до євроскептиків і використовує ліві гасла. Його, найімовірніше, вже ніхто не обжене. У нижній палаті парламенту рух набрав 30,68% голосів.

Між тим у складі провідного блоку є дві партії, які також сповідують євроскептицизм. Зокрема, й націоналістична «Ліга півночі». Їх результат станом на ранок 5 березня – 18,79% голосів. Третя євроскептична сила, що долає прохідний бар’єр, набравши 4,2%, – партія Брати Італії. Вона також сповідує націоналізм. Таким чином сумарний здобуток усіх євроскептиків у нижній палаті вже становить 53,67%. А у Сенаті він ще вищий.

Сільвіо Берлусконі, навіть в разі перемоги правоцентристського блоку, не зможе зайняти посаду прем’єра, бо був раніше засуджений за фінансові злочини. Тому неодноразовий колишній очільник уряду підтримує кандидатуру чинного голови Європарламенту Антоніо Таяні. Однак, найімовірніше, на посаду прем’єра буде претендувати і лідер Ліги Півночі Маттео Сальвіні. Він відомий різкою антимігрантською риторикою і похвалами на адресу президента Росії Володимира Путіна.

Світлина: на виборчій дільниці Сільвіо Берлусконі вже чекала активістка руху FEMEN.

Источник

Читайте также
Пошарити у ВК Пошарити у Facebook Пошарити у Twitter Пошарити у ЖЖ Пошарити у ММ Пошарити у Однокласниках

05.03.2018 11:28 | Ольга Рубайло

Все права защищены © 2001-2018 Орбита Львов
Любое копирование материалов с сайта orbita-lviv.com без ссылки на источник запрещается.