В центре внимания:

«Нова пошта»: обмеження на міжнародні та експрес-посилки можна трактувати по-різному

У коментарі Варіантам директор з правових питань компанії "Нова пошта", Інна Хомич розповіла:

"Існує 2 різних варіанти його тлумачення. Перший варіант, в якому вважають, що кожне з трьох відправлень коштує 150 євро і другий, де всі три посилки складають суму 150 євро.

За написаним у законі, не можна стверджувати, що кожна з трьох посилок має не перевищувати суму в 150 євро. Навпаки, написане читається так, що сумарна вартість товарів у трьох посилках за місяць не має перевищувати 150 євро. Ще цікавить кілька питань: якщо споживач ввозить 4 посилки по 1 євро кожна, ПДВ потрібно сплачувати? А що буде, якщо упродовж місяця споживач ввезе 3 посилки по 1 євро (чохол для телефону, наклейки), а 4-й раз товар – на суму 100 євро? Виходить, платити потрібно і ПДВ? І де логіка обмеження кількістю без визначення загальної межі таких відправлень за місяць"?, – говорить Інна Хомич.

Також Інна Хомич зазначає, що цей закон набуває чинності з 1 січня 2018 року, але в ньому не врегульовано механізм обліку відправлень та вартості товарів. Тобто, залишається незрозумілим, хто і яким чином для розрахунку ПДВ має рахувати посилки, що отримуються фізичною особою та вартість таких посилок, тому законодавцям треба буде вирішити питання реалізації механізму до 2018 року.

«Зміни до будь-яких податків та зборів не можуть вноситися пізніш як за шість місяців до початку нового бюджетного періоду, в якому будуть діяти нові правила та ставки. Щодо компанії, аби мати можливість прокоментувати вплив нововведень на роботу «Нова Пошта» і ринків доставки і онлайн-торгівлі, необхідно ознайомитись з текстом законопроекту після його підписання Президентом», — пояснює представниця компанії «Нова пошта».

Нагадаємо, що в Україні встановлено безмитний ліміт міжнародних поштових відправлень 30 кг на суму 150 євро в день. З ініціативи Асоціації підприємств інформаційних технологій України, яка представляє інтереси великих виробників, дистриб'юторів та імпортерів електроніки, в парламенті зареєстрований законопроект, яким пропонується обмеження ліміту 30 кг на суму 150 євро в місяць.

Зауважимо, нардеп Михайло Хміль зареєстрував законопроект, у якому пропонується збільшити ліміт поштових міжнародних відправлень до 50 кг на суму 200 євро в день.

Додамо, що Варіанти надслали інформаційний запит "Укрпошті", та наразі від відповіді не отримали.

Источник

Читайте также
Пошарити у ВК Пошарити у Facebook Пошарити у Twitter Пошарити у ЖЖ Пошарити у ММ Пошарити у Однокласниках

12.12.2017 0:58 | Ольга Рубайло

Поиск:

Поиск
Последние новости города и общества
Орбита Львов в VK
Орбита Львов в Facebook
Орбита Львов в Твиттере
Орбита Львов в Google+
Все права защищены © 2001-2018 Орбита Львов
Любое копирование материалов с сайта orbita-lviv.com без ссылки на источник запрещается.