В центре внимания:

Нові докази російського сліду у Солсбері

Нові докази російського сліду у Солсбері

У п’ятницю, 13 квітня, оприлюднений лист британського радника з національної безпеки Марка Седвілла генеральному секретарю НАТО Єнсу Столтенберґу. Поміж іншого, у тексті стверджується, що спецслужби Росії протягом п’яти років стежили у Великій Британії за колишнім полковником Головного розвідувального управляння (ГРУ) Сергієм Скрипалем. Надано також інші додаткові докази причетності Росії до отруєння Сергія і Юлії Скрипалів у Солсбері.

«Тільки у Росії є технічні можливості, досвід і мотив», – сказано у листі. Автор також вказує, що російські спецслужби і раніше демонстрували інтерес до сім’ї Скрипалів. Наприклад, ще у 2013 році кіберспеціалісти ГРУ намагалися зламати електронні адреси, зареєстровані на Юлію Скрипаль.

Як твердить Марк Седвілл, відкриті відомості і дані розвідки вказують на те, що ще в 1980-і роки Радянський Союз розробив новий клас нервово-паралітичних речовин «четвертого покоління». Речовини, розроблені у межах програми «Фоліант», назвали «Новичками».

Найімовірніше, «Новички» розроблялися для того, щоб їх не змогли виявити на Заході, і для того, щоб обійти міжнародний контроль над хімічною зброєю.

Источник

Читайте также
Пошарити у ВК Пошарити у Facebook Пошарити у Twitter Пошарити у ЖЖ Пошарити у ММ Пошарити у Однокласниках

13.04.2018 23:28 | Ольга Рубайло

Поиск:

Поиск
Последние новости города и общества
Орбита Львов в VK
Орбита Львов в Facebook
Орбита Львов в Твиттере
Орбита Львов в Google+
Все права защищены © 2001-2018 Орбита Львов
Любое копирование материалов с сайта orbita-lviv.com без ссылки на источник запрещается.