В центре внимания:

Одне з найдавніших поселень Галичини с.Соколівка відзначило 1001-у річницю з дня першої згадки

Одне з найдавніших поселень Галичини с.Соколівка відзначило 1001-у річницю з дня першої згадки

Погожої літньої днини в неділю, 30 липня, село Соколівка Буського району відзначило 1001-у річницю з дня перших згадок про нього, які належать до 1016 року часів київського князя Святополка, коли поселення належало до Белзького князівства. Про це повідомляє Буська РДА.

У цьому багатому історичному та культурному центрі жив та займався священичою та національно-просвітницькою діяльністю отець Володимир Кальба, це батьківщина вченого математика, кандидат фізико-математичних наук Михайла Бартіша, відомого українського ливарника дзвонів, літературознавця, перекладача Володимира Супранівського.
День села розпочався з спільної молитви місцевих жителів та гостей біля місцевої каплички під керівництвом душпастиря, настоятеля місцевого храму УПЦ КП, отця Василя Харка.

Надалі основна частина святкувань відбувалася біля Народного дому. Серед учасників заходу були: керівник апарату РДА Євген Кичурчак, начальник відділу культури та туризму РДА Людмила Ціхоцька, воїни АТО, які проживають на території сільської ради, молодь та вже літні люди.
Поважним гостям було надано слово для привітання. Вони разом з головою сільської ради Мирославою Леськів вручили найбільш активним сільчанам подяки, а воїни від вдячної громади отримали запашні короваї.
Свято тривало до пізнього вечора. Його окрасою стало мистецьке дійство, яке організувала громада села за участю кращих вокальних колективів та окремих виконавців, декламаторів віршів (директор народного дому Іван Лехів), проводились цікаві лотереї, а діти від голови сільради отримували солодощі.
На завершення маленькі діти випустили в небо голуба – символ миру, сині та жовті кульки – кольорів українського прапора.

Источник

Читайте также
Пошарити у ВК Пошарити у Facebook Пошарити у Twitter Пошарити у ЖЖ Пошарити у ММ Пошарити у Однокласниках

31.07.2017 16:58 | Ольга Рубайло

Поиск:

Поиск
Последние новости города и общества
Орбита Львов в VK
Орбита Львов в Facebook
Орбита Львов в Твиттере
Орбита Львов в Google+
Все права защищены © 2001-2020 Орбита Львов
Любое копирование материалов с сайта orbita-lviv.com без ссылки на источник запрещается.