В центре внимания:

Окупанти нищать пам’ятку архітектури у Криму 

Окупанти нищать пам’ятку архітектури у Криму 

Міністерство культури України у неділю, 5 листопада, оприлюднило на своєму сайті заяву, в якій висловлено обурення у зв’язку із здійсненням у місті Бахчисараї масштабних незаконних робіт на пам’ятці національного значення «Ханський палац». Цей об’єкт внесений до Попереднього списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО у 2013 році.

Отож, Міністерство культури звернулася до ЮНЕСКО і у Міжнародний центр вивчення питань збереження та відновлення культурних цінностей (ICCROM) з проханням втрутитися у ситуацію. У заяві наголошено, що за виконання важливих завдань взялися працівники, які не мають досвіду реставраційних робіт. Як наслідок, вже пошкоджено розписи 18-го століття, з’явилися тріщини на фасадах будівлі, обвалюється штукатурка. Виникла реальна загроза руйнування пам’ятки. А згідно з нормами і принципами міжнародного права, відповідальність за охорону культурної спадщини на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим покладається на Російську Федерацію як на державу, що здійснює окупацію.

Ханський палац у Бахчисараї – єдиний у світі зразок кримськотатарської палацової архітектури. Він був родовою резиденцією правителів Кримського ханства у 1532-1783 роках.

Источник

Читайте также
Пошарити у ВК Пошарити у Facebook Пошарити у Twitter Пошарити у ЖЖ Пошарити у ММ Пошарити у Однокласниках

05.11.2017 22:30 | Ольга Рубайло

Поиск:

Поиск
Последние новости города и общества
Орбита Львов в VK
Орбита Львов в Facebook
Орбита Львов в Твиттере
Орбита Львов в Google+
Все права защищены © 2001-2018 Орбита Львов
Любое копирование материалов с сайта orbita-lviv.com без ссылки на источник запрещается.