В центре внимания:

Польща хоче виставити Німеччині рахунок

Польща хоче виставити Німеччині рахунок

Про це пише у суботу, 3 березня, інтернет-газета «Радіо Свобода» з посиланням на очільника польської парламентської групи з репарацій Аркадіуша Мулярчика. Ну, а виставлене до оплати число вражає – $850 мільярдів! Саме у таку суму Варшава оцінила збиток, завданий Польщі військами гітлерівського вермахту у Другій світовій війні.

Аркадіуш Мулярчик повідомив, що група готує доповідь з обґрунтуванням цієї суми й передасть документ в уряд уже в цьому році. Звіт створять на основі аналогічної доповіді, складеної ще після війни. Політик додав, що питання з репараціями досі не врегульоване.

Торік у вересні сейм Польщі оцінив збиток від дій Німеччини у роки Другої світової війни приблизно в $50 мільйонів. Берлін тоді вказав на угоду польського уряду, прийняту у 1953 році, в якій визнавалося, що Німеччина цілковито виконала свої зобов’язання перед Польщею. Проте, нинішній консервативно-націоналістичний уряд Польщі заперечує цю угоду. Мовляв, вона не має законної сили, так як була підписана під тиском Радянського Союзу. За словами Аркадіуша Мулярчика, польська сторона вимагає компенсацію від Німеччини, а не від Росії, тому що отримати від Берліна «більш реально». Дуже логічний висновок!

Источник

Читайте также
Пошарити у ВК Пошарити у Facebook Пошарити у Twitter Пошарити у ЖЖ Пошарити у ММ Пошарити у Однокласниках

03.03.2018 17:48 | Ольга Рубайло

Все права защищены © 2001-2018 Орбита Львов
Любое копирование материалов с сайта orbita-lviv.com без ссылки на источник запрещается.