В центре внимания:

Політична криза в Іспанії поглиблюється

Політична криза в Іспанії поглиблюється

Про це свідчить новина, що надійшла 5 вересня – Конституційний суд держави заборонив парламенту Каталонії проводити призначене на понеділок, 9 жовтня, засідання. Як передбачалося, саме на ньому повинні були в односторонньому порядку оголосити про незалежність бунтівної автономної області.

Напередодні король Іспанії Феліпе Шостий заявив, що переговори з урядом Каталонії неможливі доти, поки регіон не почне «поважати закон». Натомість очільник каталонського уряду Карлес Пучдемон дорікнув, що король «ігнорує інтереси мільйонів каталонців». Мовляв, були спроби налагодити діалог з Мадридом, але їм не надали уваги. І тепер не залишається нічого іншого, як залучити посередників.

Референдум про незалежність Каталонії відбувся 1 жовтня. Центральна влада Іспанії назвала голосування незаконним. Такої ж думки дотримується Європейська комісія. В день проведення референдуму поліція блокувала виборчі дільниці і виносила звідти бюлетені та урни для голосування. У Барселоні спецпризначенці стріляли гумовими кулями по демонстрантах і застосовували шумові гранати. У зіткненнях з поліцією постраждали близько тисячі осіб.

Уряд Іспанії відкидає звинувачення в жорстокості. У Мадриді вважають, що дії поліцейських були виправдані. Противники референдуму твердять про ігнорування норм демократії – у Каталонії чулася тільки агітація за незалежність і зовсім не було кампанії проти.

Источник

Читайте также
Пошарити у ВК Пошарити у Facebook Пошарити у Twitter Пошарити у ЖЖ Пошарити у ММ Пошарити у Однокласниках

05.10.2017 18:28 | Ольга Рубайло

Поиск:

Поиск
Последние новости города и общества
Орбита Львов в VK
Орбита Львов в Facebook
Орбита Львов в Твиттере
Орбита Львов в Google+
Все права защищены © 2001-2019 Орбита Львов
Любое копирование материалов с сайта orbita-lviv.com без ссылки на источник запрещается.