В центре внимания:

Помер колишній в’язень Кремля Юрій Солошенко

Помер колишній в’язень Кремля Юрій Солошенко

Скорботну звістку у середу, 4 квітня, розмістила на своїй сторінці у мережі Facebook перший віце-спікер Верховної Ради України Ірина Геращенко: «Зранку прийшла смс від сина Юрія Солошенка, що сьогодні помер Юрій Данилович».

Юрій Солошенко у жовтні 2015 року був засуджений Московським міським судом до шести років позбавлення волі в колонії суворого режиму. Федеральна служба безпеки Росії (ФСБ) заявляла, начебто «шпигунство» Юрія Солошенка полягало у тому, що він діяв від імені двох українських підприємств, маючи завдання купити запчастини до комплексів протиповітряної оборони України. Російські правозахисники звертали увагу на те, що права затриманого багато разів порушувалися. Юрій Солошенко був одним із політичних в’язнів-українців, яких незаконно тримали за ґратами в Росії. Його звільнили в рамках обміну 14 червня 2016 року.

А ось що написав Геннадій Афанасьєв – інший бранець Кремля, звільнений в один день із Юрієм Солошенком: «Політв’язень, що потрапив до російського полону аж у свої сімдесят чотири роки. Він пройшов його повністю. Гідно. Через отримані травми та хвороби нас тоді звільнили, але все це не пройшло повз… Старий бився до останнього подиху, залишаючись справжнім українцем – гордим, сором’язливим, ввічливим і незламним. Ніколи не забуду, як, злітаючи над проклятою Москвою, він кричав: «Прощай, немытая Россия». Помолимось за Його душу».

Источник

Читайте также
Пошарити у ВК Пошарити у Facebook Пошарити у Twitter Пошарити у ЖЖ Пошарити у ММ Пошарити у Однокласниках

04.04.2018 13:09 | Ольга Рубайло

Все права защищены © 2001-2018 Орбита Львов
Любое копирование материалов с сайта orbita-lviv.com без ссылки на источник запрещается.