В центре внимания:

Румунія прощається із своїм останнім монархом

Румунія прощається із своїм останнім монархом

У Бухаресті тисячі людей вже віддати шану колишньому румунському королю Міхаю І, який помер 5 грудня у Швейцарії у віці 96 років. І це не лише мешканці столиці. Одна із учасниць церемонії розповіла, що подолала 230 кілометрів, щоб попрощатися із «улюбленим королем». Поміж присутніх багато осіб старшого віку, які охоче спілкуються з пресою. Літній чоловік на ім’я Теодор Бану згадує: «Коли я ходив до школи, зустрічав короля багато разів. Мені це дуже подобалось». А 50-річна Андрея Ілеана наголосила: «Я особливо цінувала його скромність, його шляхетність… і особливо його незвичайний патріотизм».

Міхай І тривалий час залишався останнім з живих лідерів країн, що брали участь у Другій світовій війні. Він належав до династії Гогенцоллернів, керував Румунією двічі – з 1927 по 1930 та з 1940 по 1947 роки. У 1944 році очолив повстання, під час якого скинули ставленика Гітлера маршала Іона Антонеску. Після цього Румунія приєдналася до Антигітлерівської коаліції. Згодом повоєнний комуністичний уряд скасував монархію, через що Міхай І у 1947 році мусив зректися престолу та виїхати у вигнання. Він поселився у Швейцарії, звідки у 2002 році повернувся на батьківщину.

Як повідомляє сайт Королівського дому Румунії, колишній король Міхай I буде похований у суботу, 16 грудня, у королівській усипальниці в місті Куртя-де-Арджеш.

Світлина AFP.

Источник

Читайте также
Пошарити у ВК Пошарити у Facebook Пошарити у Twitter Пошарити у ЖЖ Пошарити у ММ Пошарити у Однокласниках

15.12.2017 14:58 | Ольга Рубайло

Поиск:

Поиск
Последние новости города и общества
Орбита Львов в VK
Орбита Львов в Facebook
Орбита Львов в Твиттере
Орбита Львов в Google+
Все права защищены © 2001-2020 Орбита Львов
| XML | RSS
Любое копирование материалов с сайта orbita-lviv.com без ссылки на источник запрещается.