В центре внимания:

Слухається справа про дуржавну зраду Януковича

Слухається справа про дуржавну зраду Януковича

Віталій Мешечек

Нарешті розпочався процес проти Януковича, який раніше гальмував Віталій Мешечек, його призначений державою адвокат. Адже своїх адвокатів президент-утікач звільнив. Новий захисник просив більше часу на ознайомлення зі справою, але більше тягнути вже не міг. Насамперед п. Мешечек взявся в суді виправдовувати як свого клієнта, так і Путіна.
Прокурори попросили представників Феміди звернути увагу на момент, де Путін каже, що ввів війська в Україну, бо до нього звернувся з листом Янукович. На продемонстроване на засіданні голосування Ради Федерації РФ за введення військ в Україну і провокаційні виступи в ООН зараз покійного представника РФ Чуркіна юрист відреагував своєрідно. «В цих заявах я ніде не почув слів «використати зброю». Тому вважаю це миротворчим заходом», — заявив він. Водночас п. Мешечек заявив, що досі не розмовляв із підзахисним, бо не має такої можливості.
15 серпня суд допитав Юрія Сергєєва, колишнього постійного представника України в ООН, котрий підтвердив, що Янукович надсилав у Кремль листа зі закликом ввести на територію України російські війська та поставив під документом свій підпис. «Звернення Януковича було не просто зачитано і показано. Вранці того ж дня делегація РФ надала йому статус офіційного документа Ради Безпеки ООН», — заявив він. Цей документ зачитали 3 березня 2014 року, і зробив це Віталій Чуркін. «Звертаюся до президента РФ Володимира Володимировича Путіна з проханням використати ЗС РФ для відновлення порядку, миру та стабільності України», — процитував тоді російський дипломат.
Саме цим листом Путін пізніше виправдовував анексію Криму. «Як ви знаєте, у нас є пряме звернення діючого і легітимного президента України Януковича про використання ЗС для захисту життя та свобод громадян України», — казав тоді російський президент.
Що він просив росіян ввести війська, не приховував і Янукович. «Документ такий справді був. Було емоційне рішення — якимось чином вплинути на наступ незаконних збройних формувань», — зізнався він.
Віталій Чуркін помер, за офіційною версію, від серцевого нападу 20 лютого, а влада РФ і Янукович раптом стали спростовувати існування листа. Але ті, хто його бачив, не забули. «Російській владі для пояснення своєї аґресії бракувало цієї ланки», — впевнений п. Сергєєв.
Після судового засідання адвокат Януковича спробував вручити йому виклики в інших справах, де фігурує його клієнт. Журналістів це здивувало, бо це не є компетенцією адвокатів. Дипломат на виклик не відреагував і поїхав геть. У державному обвинуваченні свідченнями екс-постпреда в ООН задоволені, однак нічого не коментують. «Усю оцінку показів буде надано судом», — повідомили прокурори.

Олександр Романюк, ТСН

Источник

Читайте также
Пошарити у ВК Пошарити у Facebook Пошарити у Twitter Пошарити у ЖЖ Пошарити у ММ Пошарити у Однокласниках

17.08.2017 15:45 | Ольга Рубайло

Все права защищены © 2001-2018 Орбита Львов
Любое копирование материалов с сайта orbita-lviv.com без ссылки на источник запрещается.