В центре внимания:

Український поліцейським заборонили критикувати накази керівництва

Сьогодні Верховна Рада прийняла законопроект "Про Дисциплінарний статут Національної поліції України". Це рішення підтримав 251 народний депутат.

Як йдеться у пояснювальній записці до законопроекту, статут визначає сутність службової дисципліни в Національній поліції України, повноваження поліцейських та їх керівників з її додержання, види заохочень і дисциплінарних стягнень, а також порядок їх застосування та оскарження.

Зокрема, поліцейський має бути вірним присязі; знати закони, що визначають повноваження поліції; надавати допомогу та запобігати вчиненню правопорушень; безумовно виконувати накази керівників; підтримувати рівень своєї підготовки; берегти службове майно; поважати честь і гідність інших поліцейських і працівників поліції; дотримуватися правил носіння однострою та знаків розрізнення; сприяти керівникові в організації дотримання службової дисципліни; під час несення служби поліцейському заборонено перебувати у стані алкогольного, наркотичного та/або іншого сп’яніння.

Також забороняється критика наказів керівництва, однак поліцейський не має виконувати незаконний наказ. Якщо поліцейський отримає такий наказ, то він має письмово доповісти про це керівнику, який віддав наказ, та своєму безпосередньому начальникові.

Дія статуту поширюється на керівництво Національного антикорупційного бюро України, осіб рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби України та податкової міліції.

Закон набирає чинності через три місяці з дня його опублікування.

Источник

Читайте также
Пошарити у ВК Пошарити у Facebook Пошарити у Twitter Пошарити у ЖЖ Пошарити у ММ Пошарити у Однокласниках

15.03.2018 13:58 | Ольга Рубайло

Поиск:

Поиск
Последние новости города и общества
Орбита Львов в VK
Орбита Львов в Facebook
Орбита Львов в Твиттере
Орбита Львов в Google+
Все права защищены © 2001-2022 Орбита Львов
| XML | RSS
Любое копирование материалов с сайта orbita-lviv.com без ссылки на источник запрещается.