В центре внимания:

У Львові заговорили, як боротися з безкоштовними пільговими перевезеннями

Про це сьогодні повідомив голова асоціації перевізників Львівщини Іван Велійка, передає кореспондент Варіантів.

Іван Велійка зазначив, що з минулого року з держбюджету до бюджетів місцевих рад Львова та області не надходила субвенція на покриття витрат львівським перевізникам пільгових перевезень.

Оскільки перевізники зазнають фінансових втрат через некомпенсовані пільгові перевезення, Велійка розповів, яким чином можна боротися з масовими безкоштовними пільговими проїздами у громадському транспорті Львова та області.

"Я особисто розробив законопроект і передав його в комітет транспорту Верховної Ради. Питання пільговиків можна вирішити дуже просто: оскільки держава переклала фінансові зобов'язання (компенсації перевізникам за пільгові перевезення, – ред.) на плечі місцевої влади, якатакож не може розтягнути свій бюджет, то потрібно так само віддати і право місцевій владі визначати, кого вона вважає за доцільне перевозити безкоштовно чи за певним розміром пільги", – зазначив Іван Велійка.

За його словами, для цього на рівні Верховної Ради потрібно внести поправку до низки законів.

"Для цього потрібно у всіх законах, які мають соціальне спрямування, ввести єдину норму: фразу "безкоштовно" (безкоштовне перевеження пільговиків, – ред.) змінити на норму "пільгове". Якщо ж написано "безкоштовно" – то це апріорі розуміється як нуль. А якщо буде написано "пільгове перевезення", то органи місцевого самоврядування зможуть визначати розмір пільги конкретним категоріям населення. До прикладу, пенсіонеру – 10% вартості, для учасника АТО – 100%. Лише у цьому випадку органи місцевого самоврядування зможуть під власний бюджет визначати той обсяг пільгових перевезень, які місцевий бюджет зможе "потягнути" на своїх плечах", – пояснив Іван Велійка.

Зазначимо, у Львові сьогодні є 24 категорії пільговиків. А за даними 2016 року, понад 60% львів'ян користуються пільгами в міському транспорті.

Нещодавно міський голова Львова заявив, що цьогоріч Львівська міська рада взагалі не отримувала коштів на виплату перевізникам компенсацій за пільговиків.

Тому у міськраді зараз думають над тим, аби пільговики платили за проїзд у львівських маршрутках 2 грн.

Нагадаємо, перевізники Львова подають у суд на міську раду, оскільки не отримали компенсацій за пільговиків ще за 2016 рік.

Источник

Читайте также
Пошарити у ВК Пошарити у Facebook Пошарити у Twitter Пошарити у ЖЖ Пошарити у ММ Пошарити у Однокласниках

15.11.2017 3:18 | Ольга Рубайло

Поиск:

Поиск
Последние новости города и общества
Орбита Львов в VK
Орбита Львов в Facebook
Орбита Львов в Твиттере
Орбита Львов в Google+
Все права защищены © 2001-2019 Орбита Львов
Любое копирование материалов с сайта orbita-lviv.com без ссылки на источник запрещается.