В центре внимания:

У ПАРЄ розкритикували український закон

У ПАРЄ розкритикували український закон

Про це повідомляють у четвер, 12 жовтня, інтернет-видання України. Більше того – на сьогоднішньому засіданні Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) пролунали вимоги скасувати закон України «Про освіту», який викликав незадоволення у кількох сусідніх держав.

Особливо завзято виступали у дебатах делегати від Румунії. Один з них – Віорел Річард Бадя, намагався переконати присутніх, що потреба переходу на українську мову є надуманою. Він навіть вдався до тези, що ображає національну гідність українців: «Багато років тому тодішній румунський президент зустрівся з Кучмою. І тоді український президент не говорив українською, бо не знав її… То про що ми говоримо?» Насправді це твердження не відповідає дійсності.

А ось що сказав молдавський депутат Влад Батрінча: «В Україні відбувається дикий печерний націоналізм, ПАРЄ має вимагати в України скасування закону про освіту». Українські представники наполягали, що знання державної мови є обов’язковим для подальшої інтеграції у суспільство.

Прийнято резолюцію, у якій є низка прикрих для України формулювань. Зокрема, ПАРЄ висловлює стурбованість новим законом та рекомендує переглянути питання мов меншин в освіті.

Нагадаємо, Верховна Рада 5 вересня ухвалила закон «Про освіту», за яким мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна – українська. У Румунії, Угорщині, Польщі, Греції, Болгарії та Росії висловили стурбованість з приводу норм, що стосуються мови навчання представників національних меншин України.

Источник

Читайте также
Пошарити у ВК Пошарити у Facebook Пошарити у Twitter Пошарити у ЖЖ Пошарити у ММ Пошарити у Однокласниках

13.10.2017 3:19 | Ольга Рубайло

Поиск:

Поиск
Последние новости города и общества
Орбита Львов в VK
Орбита Львов в Facebook
Орбита Львов в Твиттере
Орбита Львов в Google+
Все права защищены © 2001-2018 Орбита Львов
Любое копирование материалов с сайта orbita-lviv.com без ссылки на источник запрещается.