В центре внимания:

Хрест на місці спаленого монастиря студитів

Хрест на місці спаленого монастиря студитів

Його освятили у неділю, 17 грудня, у селі Скнилів, що неподалік Львова. Кам’яний хрест встановили там, де колись розташовувався монастир монахів-студитів Української греко-католицької церкви. Це місце дороге вірянам ще й тому, що Скнилівська лавра Антонія Печерського була заснована митрополитом Андреєм Шептицьким. Більше того, він на початку ХХ століття придбав тут землю спеціально для спорудження монастиря.

Ініціатор встановлення пам’ятного знаку, отець Юстин Бойко розповів: «Історія Скнилівської лаври – це початок історії студитів. У центральній частині пам’ятного знаку, який встановлено на місці лаври, студитський хрест, який є символом Студійського монашества, яке завдяки Божій волі зародилось і всупереч складним історичним подіям і несприятливим умовам розвивалось».

До 1918 року у цій лаврі жили близько півсотні монахів. Монастир був частково зруйнований у 1914 році, а студитів тоді мобілізували до австрійського війська. У роки українсько-польської війни у 1918 році лавра була цілком спалена польськими солдатами. Ті з монахів, які не загинули, спершу жили у Львові на Вулецьких горбах, де їм митрополит Андрей Шептицький придбав дім і землю. У 1919 році вони стали монахами відновленої Андреєм Шептицьким Унівської лаври, яка діє й нині.

Источник

Читайте также
Пошарити у ВК Пошарити у Facebook Пошарити у Twitter Пошарити у ЖЖ Пошарити у ММ Пошарити у Однокласниках

17.12.2017 20:48 | Ольга Рубайло

Все права защищены © 2001-2018 Орбита Львов
Любое копирование материалов с сайта orbita-lviv.com без ссылки на источник запрещается.