В центре внимания:

Чим відрізняється тендер від проведення аукціону

Чим відрізняється тендер від проведення аукціону


Торги дають можливість клієнтові укласти договір на максимально вигідних для нього умовах. Але деякі підприємці можуть плутати поняття, внаслідок чого виникають питання, чим відрізняється тендер від аукціону і який з цих видів торгів вибрати для певної ситуації. Для початку необхідно порівняти самі поняття «аукціон» і «тендер», і відмінності відразу стануть очевидним.

Під час проведення тендерних заходів замовник висуває чіткі вимоги до конкурсантів, на основі чого ті подають свої пропозиції. Це називають ринковою формою відбору, під час якої кожен з претендентів на перемогу готує пакет документів, необхідних для прийняття рішення. І це не останнє, чим відрізняється аукціон від тендеру. Список аукціонів ви можете переглянути на сайті Дерзавнізакупівлі.онлайн, клікнувши за посиланням dto.com.ua/tenders/all . Взяти участь в аукціоні ви можете самостійно, зареєструвавшись на сайті Держзакупівель.

Відмінності тендеру від аукціону

Організувати тендер краще в разі необхідності складного товару, при цьому критерії вибору не мають особливо суворого характеру. Найчастіше це або нестандартний товар, який погано піддається оцінці, або при відборі враховуються кілька критеріїв:

  • якість товарів і послуг;
  • особливості поставки;
  • цінова категорія;
  • надійність контрагента.

Рішення приймається колегіально і таким чином виключається людський фактор. Виходить, що це вільний вид торгів, як для замовника, так і для учасників. Вся інформація, що надається конкурсантами, носить суто конфіденційний характер. У цьому полягає основна різниця між тендером і аукціоном.

Як виконується пошук тендерів, торгів і аукціонів

Аукціоном називаються торги з «зрозумілими» лотами. Тут можуть бути предмети мистецтва, нерухомість, нафта, метали або інші товари, що піддаються порівнянню і оцінці. Як видно, це може бути унікальний штучний товар або прості предмети певної якості. Цей вид торгів передбачає обов’язкову реєстрацію кожного з учасників, наявність мінімальної ставки.

Ціна це головний критерій вибору аукціону, відповідно, переможцем стає учасник, який запропонував найкращу ціну. І замовник, незважаючи ні на що, не має право йому відмовити. Тут організатор стає залежним від пропозиції кожного з учасників і щоб уникнути махінацій перекладає комерційний ризик на переможця, що має вигляд 100% передоплати при продажах і оплата за фактом при поставці товарів.

Основні відмінності

Отже, розглянемо тендер і аукціон в чому різниця? Найпершим відмінністю мета. При проведенні аукціону замовник бажає продати товар по самій вигідною ціною, а тендер передбачає отримання максимально вигідних умов контракту. Детальніше можна дізнатися зі статті «Яка мета проведення тендерних закупівель?».

Друга особливість предмет – продажів. Для аукціону це будь-який товар, який може мати ціну, для участі в тендері предметом торгу роботи, товари або послуги, які буде постачати переможець. Це можуть бути роботи по реконструкції пам’ятників архітектури і доріг, будівництво будівель, поставка матеріалів.

Тендер має надійний захист від грошових махінацій, які можна очікувати від учасників, так як характер проведення процесу строгий все пропозиції конфіденційні, подаються в закритих конвертах. Таким чином, конкурсанти не мають можливості перевірити домовленість, що дозволяє їм порушити словесний договір між собою.

Ще одна відмінність тендера від аукціону це основний процес. Під час проведення першого слід попередньо підготувати пакет документів, який направляється для розгляду організатору торгів. Замовник має право самостійно зробити вибір кращої пропозиції із загальної маси, так як безліч критеріїв для відбору, які він встановлює сам. Другий «зв’язує руки» організатору і змушує його призначити переможцем того учасника, який пропонує найвигіднішу ціну. А сам процес проведення має практично миттєвий характер, але з попередньою реєстрацією претендентів.

Источник

Читайте также
Пошарити у ВК Пошарити у Facebook Пошарити у Twitter Пошарити у ЖЖ Пошарити у ММ Пошарити у Однокласниках

21.08.2017 0:16 | Ольга Рубайло

Поиск:

Поиск
Последние новости города и общества
Орбита Львов в VK
Орбита Львов в Facebook
Орбита Львов в Твиттере
Орбита Львов в Google+
Все права защищены © 2001-2020 Орбита Львов
| XML | RSS
Любое копирование материалов с сайта orbita-lviv.com без ссылки на источник запрещается.