В центре внимания:

Шість замків та пам’яток Львівщини планують передати у підпорядкування обласної ради

Шість замків та пам’яток Львівщини планують передати у підпорядкування обласної ради

Про це йшлося на прес-конференції "Хто стане власником замків Львівщини і для чого голові обласної ради потрібен оновлений регламент?".

Львівська обласна рада підготувала проект рішення про передачу у комунальну власність на баланс облради земельних ділянок, на яких знаходяться замки та культурні пам'ятки Львівщини.

Як заявила народний депутат України Ірина Подоляк, наразі мова йде про Оборонну вежу у П’ятничанах (Жидачівський район), каплицю Боїмів у Львові, Святодухівську церкву на вул. Коперника у Львові та три замки – Олеський, Золочівський та Підгорецький.

"Попередньо у проекті рішення облради є цих шість об'єктів. Культурні пам'ятки є тими, які можна приватизовувати, тому треба бути обережними при передачі їх обласній раді", – наголосила Ірина Подоляк.

Натомість голова фракції "Самопоміч" у Львівській обласній раді Інна Свистун заявила, що "всі дії, які веде обласна рада щодо приватизації, виглядають дивними", адже земельні ділянки Золочівського, Олеського замків уже зареєстровані як державна власність, тому немає сенсу переводити їх у комунальну власність.

"Ми вважаємо, що замки це є прерогатива держави, держава має бути гарантом їх збереження. Сьогодні на засіданні комісії голів фракцій у облраді ми будемо наполягати, що це питання потребує проведення детального аналізу", – пояснила Інна Свистун.

За її словами, якщо передати землі у комунальну власність, то їх із легкістю можна приватизувати, відтак, потрібно запобігти цьому.

"Останнім часом ми бачимо збільшення темпів приватизації об'єктів обласної ради. Ми не очікували, що обласна рада, з подачі Львівської ОДА в односторонньому порядку буде приймати рішення про розпорядження землями, які знаходяться у спільній власності громад Львівської області", – додав депутат Львівської обласної ради Роман Кізима.

За його словами, згідно з проектом рішення, близько 40 земельних ділянок обласна рада хоче оформити за собою, що є незаконно.

"Це робиться для того, щоб потім їх приватизувати. Обласна рада цим рішенням обявила війну декільком містам області і це є наступ на децентралізацію", – повідомив Роман Кізима.

Источник

Читайте также
Пошарити у ВК Пошарити у Facebook Пошарити у Twitter Пошарити у ЖЖ Пошарити у ММ Пошарити у Однокласниках

09.10.2017 14:38 | Ольга Рубайло

Поиск:

Поиск
Последние новости города и общества
Орбита Львов в VK
Орбита Львов в Facebook
Орбита Львов в Твиттере
Орбита Львов в Google+
Все права защищены © 2001-2019 Орбита Львов
Любое копирование материалов с сайта orbita-lviv.com без ссылки на источник запрещается.