В центре внимания:

Щоб стримувати російську агресію

Щоб стримувати російську агресію

«Радіо Свобода» 1 серпня аналізує важливу для України новину, оприлюднену напередодні у The Wall Street Journal. Йдеться про те, що Держдепартамент США і Пентагон розробили плани постачання Києву протитанкових ракет та іншої зброї і домагаються його схвалення Білим домом. Як твердять, такі дії вмотивовані довготривалою боротьбою Києва з підтримуваними Росією сепаратистами, а також погіршенням відносин між Москвою і Вашингтоном. За словами американських військових і дипломатів, зброя, яку вони характеризують як оборонну, призначена для стримування агресивних дій Москви.

Відповідне прохання українське політичне керівництво вперше висловило ще у 2014 році. Найближчі помічники президента Барака Обами, в тому числі віце-президент Джо Байден, активно виступали за надання українській армії протитанкових ракет, які б могли створити реальну загрозу російській панцерній техніці, що перебуває у розпорядженні сепаратистів. Противники цієї ідеї переконували, що її здійснення посилить конфлікт, але не дасть Києву військового переваги. Прихильники вважали, що зростання втрат живої сили і техніки на полі бою змусять Москву замислитися.

Нині мотивація прихильників дещо інша. Американські військові бачать ознаки пожвавлення конфлікту на сході України. Командувач силами НАТО американський генерал Кертіс Скапаротті заявив, що сепаратисти отримують найсучасніше російське озброєння, їм надають допомогу російські радники. Тепер ідея полягає в тому, щоб протитанковими і, потенційно, протиповітряними ракетами були озброєні війська, які знаходяться в глибині території України, а не на передовій. Ця ефективна зброя в їх руках служила б інструментом стримування.

Світлина Reuters.

Источник

Читайте также
Пошарити у ВК Пошарити у Facebook Пошарити у Twitter Пошарити у ЖЖ Пошарити у ММ Пошарити у Однокласниках

01.08.2017 19:07 | Ольга Рубайло

Поиск:

Поиск
Последние новости города и общества
Орбита Львов в VK
Орбита Львов в Facebook
Орбита Львов в Твиттере
Орбита Львов в Google+
Все права защищены © 2001-2018 Орбита Львов
Любое копирование материалов с сайта orbita-lviv.com без ссылки на источник запрещается.