В центре внимания:

Яка користь від сигарет?

Яка користь від сигарет?

Жодної, адже вони шкідливі. А от коли стають недопалками, то можуть принести користь. 8 серпня сайт Platforma повідомив, що австралійські вчені створили технологію будівництва доріг, де одним з компонентів є саме сигаретні недопалки. Щороку у світі їх назбирується близько 1,2 мільйонів тонн. Науковці Королівського технологічного інституту в Мельбурні пропонують використовувати їх для зміцнення дорожнього покриття.

Це важливий винахід ще й тому, що недопалки зазвичай забруднюють довкілля, а розкладаються по декілька років. За новою технологією їх спочатку сушать при температурі 105 градусів C, а потім пресують і просочують гарячим бітумом. Експерименти показали, що цей метод найкраще спрацьовує, якщо щільність суміші із бітуму та екс-цигарок становить 10-15 кг на кубічний метр.

При цьому використання недопалків не тільки зміцнює дорожнє покриття, але і знижує нагрівання асфальту. Це вирішує ще одну проблему – ефекту «міського острова тепла», коли температура у великих населених пунктах істотно вища, ніж навколо них. У великих містах різниця може доходити аж до 12 градусів C. Відтепер є спосіб виправити це залишками тютюну.

Источник

Читайте также
Пошарити у ВК Пошарити у Facebook Пошарити у Twitter Пошарити у ЖЖ Пошарити у ММ Пошарити у Однокласниках

09.08.2017 0:51 | Ольга Рубайло

Поиск:

Поиск
Последние новости города и общества
Орбита Львов в VK
Орбита Львов в Facebook
Орбита Львов в Твиттере
Орбита Львов в Google+
Все права защищены © 2001-2020 Орбита Львов
| XML | RSS
Любое копирование материалов с сайта orbita-lviv.com без ссылки на источник запрещается.