В центре внимания:

Європейський парламент звинувачує Росію

Європейський парламент звинувачує Росію

Вже вкотре йдеться про порушення прав людини в анексованому Криму. У четвер, 5 жовтня, Європарламентом з цього приводу ухвалено резолюцію. У ній, зокрема, йдеться і про політичні переслідування активістів та сфабриковані кримінальні справи на кримськотатарських лідерів Ахтема Чийгоза, Ільмі Умерова, а також на журналіста Миколу Семену. Засуджено усі рішення окупаційної влади, спрямовані проти кримськотатарської та української спільнот на півострові та у Росії.

Депутатів Європарламенту також обурила практика етапування ув’язнених у віддалені регіони Російської Федерації. Вони закликали Європейську службу зовнішньої діяльності та Представництво ЄС у Росії ретельно відслідковувати повідомлення про застосування примусового психіатричного лікування щодо зазначених ув’язнених. Європейському суду з прав людини запропоновано розглядати позови із Криму як питання найвищої пріоритетності, адже російська судова система неспроможна ухвалювати справедливі правові рішення у цих справах.

Євродепутати звернулися до міжнародних організацій у сфері прав людини, зокрема ООН, ОБСЄ та Ради Європи, з вимогою забезпечити доступ спостерігачів на територію Кримського півострова з метою моніторингу ситуації. У резолюції висловлено підтримку суверенітету, незалежності та територіальної цілісності України у межах міжнародно визнаних кордонів.

Источник

Читайте также
Пошарити у ВК Пошарити у Facebook Пошарити у Twitter Пошарити у ЖЖ Пошарити у ММ Пошарити у Однокласниках

05.10.2017 21:29 | Ольга Рубайло

Все права защищены © 2001-2018 Орбита Львов
Любое копирование материалов с сайта orbita-lviv.com без ссылки на источник запрещается.