В центре внимания:

Ільмі Умеров і Ахтем Чийгоз вже вдома

Ільмі Умеров і Ахтем Чийгоз вже вдома

Звільнені з російського ув’язнення заступники голови Меджлісу кримськотатарського народу у п’ятницю, 27 жовтня прилетіли з Туреччини до Києва. Одразу після прибуття в аеропорту «Бориспіль» відбулася прес-конференція.

Два дні перед тим російська влада передала Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова Туреччині. Укази президента Росії про помилування не оприлюднені. За неофіційною інформацією, домовленість про передачу була досягнута під час останньої зустрічі президента Туреччини Реджепа Ердогана і російського президента Володимира Путіна.

Втім, Ахтем Чийгоз не схильний порівнювати те, що сталося, із звільненням. На прес-конференції він пояснив свої відчуття так: «Звільнення – це свобода, це те, за що ми боролися, а не свобода окремо взятих особистостей, це свобода моєї батьківщини, моєї землі, мого народу, моєї країни».

Цю думку розвинув Ільмі Умеров: «Услід за звільненням окремих людей відбудеться деокупація Криму і відновлення територіальної цілісності України».

Однак при всій серйозності ситуації не обійшлося і без зворушливої емоційності. «Ми другий день чекали, коли повернемося додому, я маю на увазі у Київ. Зараз ми на своїй землі, і я бачу всі ці обличчя. Ми дуже скучили. Ми тут, ми вдома», – сказав Ахтем Чийгоз.

Світлина з сайту «Радіо Свобода».

Источник

Читайте также
Пошарити у ВК Пошарити у Facebook Пошарити у Twitter Пошарити у ЖЖ Пошарити у ММ Пошарити у Однокласниках

27.10.2017 22:08 | Ольга Рубайло

Все права защищены © 2001-2018 Орбита Львов
Любое копирование материалов с сайта orbita-lviv.com без ссылки на источник запрещается.