В центре внимания:

Погода готує українцям сюрпризи: синоптик назвала причину

Погода готує українцям сюрпризи: синоптик назвала причину

Незважаючи на сильні морози, які скували Україну, січень буде тепліше, ніж зазвичай – середньомісячна температура становитиме -4 …0, що на 1,5-2 градуси вище середніх багаторічних значень.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це в коментарі виданню “Апостроф” повідомила завідуюча відділом синоптичної метеорології Українського гідрометеорологічного інституту Віра Балабух.

За її словами, коливання температури (в останні роки повторюваність різких коливань температури збільшилася) – це наслідок зміни клімату.

Балабух пояснює, що зараз різкі погодні зміни пов’язані з чергуванням циклонічної і антициклональної діяльності – на півдні країни панує циклон, він переміщається по країні, отже зростає тиск. Потім на зміну області високого тиску прийде область низького тиску – сформується потужний циклон на півночі, який також впливатиме на погоду на території України.

“Чергування областей високого і низького тиску призводить до того, що ми спостерігаємо різкі зміни погодних умов. Це пов’язано із збільшенням інтенсивності меридіональної циркуляції атмосфери: повітряні потоки починають переміщатися вздовж меридіана, а не паралелі, що спостерігалося раніше. Це фактор зміни клімату”, – пояснила Віра Балабух.

Зазначимо, раніше Віра Балабух повідомляла, що Україна знаходиться в одному з регіонів планети, де зміни клімату найбільш помітні. За її словами, останні три десятиліття, за даними Міжурядової групи експертів по зміні клімату, можливо, найтепліші в Північній півкулі за 1400 років. Всьому виною діяльність людини. В Україні через це впевнено взимку і влітку зростає температура, на 20 днів подовжився період вегетації рослин. Літо стало більш довгим і спекотним, зима — коротшою й теплішою.

Експерт також зазначала, що кожного року погода в Україні стає все більш мінливою і поступово відходять у минуле класичні чотири пори року.

Источник

Читайте также
Пошарити у ВК Пошарити у Facebook Пошарити у Twitter Пошарити у ЖЖ Пошарити у ММ Пошарити у Однокласниках

09.01.2019 15:00 | Ольга Рубайло

Поиск:

Поиск
Последние новости города и общества
Орбита Львов в VK
Орбита Львов в Facebook
Орбита Львов в Твиттере
Орбита Львов в Google+
Все права защищены © 2001-2023 Орбита Львов
| XML | RSS
Любое копирование материалов с сайта orbita-lviv.com без ссылки на источник запрещается.