В центре внимания:

Системи державного гарантування вкладів – нюанси функціонування

Системи державного гарантування вкладів – нюанси функціонування

Системи державного гарантування вкладів (СГВ) створені в більшості країн світу. Крім свого основного завдання мінімізації втрат банківських вкладів вони стимулюють населення до розміщення заощаджень в банках, оскільки дозволяють переконати громадян в захищеності їхніх вкладів, а також допомагають формувати ресурсну базу банків. За 2014-2015 рр. кількість банків в Україні скоротилася на третину, тому навантаження на Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) зросло настільки, що механізм поповнення перестав бути ефективним. Зараз гостро стала проблема наповнення ФГВФО, так як регулярних внесків банків, що залишилися, недостатньо, і основним кредитором ФГВФО залишається держава. До речі, «УНІВЕРСАЛ БАНК» є учасником Фонду гарантування вкладів фізичних осіб з 2.09.99.

Місце СГВ в системі

Як правило, СГВ є частиною більш комплексних систем підтримки фінансової стабільності, що включають в себе:

 

  • пруденційне регулювання і нагляд;
  • функцію кредитора останньої інстанції і інші механізми підтримки ліквідності;
  • законодавство, що регулює питання, пов'язані з неспроможністю банків і їх ліквідацією.

 

Основна частина функцій СПФС акумулюється в центральному банку. В більшості юрисдикцій їх неодмінним учасником є також урядове відомство (наприклад, міністерство фінансів), відповідальне за проведення політики щодо фінансового сектора. Організація ефективної взаємодії між елементами СПФС є відповідальним завданням, а їх національні особливості роблять визначальний вплив на настройку характеристик безпосередньо СГВ.

Коли СГВ буде ефективною?

Система підтримки фінансової стабільності буде тоді ефективною, коли робота кожного з її елементів відповідає принципам операційної незалежності, належного управління і захищеності від зовнішніх впливів, підзвітності та прозорості. Важливий також обмін інформацією та механізми координації дій в кризових ситуаціях. Під впливом фінансових криз останніх років відбувається розширення ролі страховиків депозитів в СПФС, перш за все за рахунок більш активної участі у фінансовому оздоровленні проблемних банків і інших формах врегулювання банківської неспроможності.

 

Перевагою СГВ є те, що вона допомагає вирівнювати конкурентні умови для дрібних і великих банків з точки зору їх сприйняття вкладниками, тим самим покращуючи можливості роботи на депозитному ринку для невеликих структур.

Читайте также
Пошарити у ВК Пошарити у Facebook Пошарити у Twitter Пошарити у ЖЖ Пошарити у ММ Пошарити у Однокласниках

23.04.2021 18:40 | Ольга Рубайло

Поиск:

Поиск
Последние новости города и общества
Орбита Львов в VK
Орбита Львов в Facebook
Орбита Львов в Твиттере
Орбита Львов в Google+
Все права защищены © 2001-2021 Орбита Львов
| XML | RSS
Любое копирование материалов с сайта orbita-lviv.com без ссылки на источник запрещается.