В центре внимания:

Як отримання томосу вдарило по патріарху Кирилу: цікаві подробиці

Як отримання томосу вдарило по патріарху Кирилу: цікаві подробиці

Рано чи пізно в Україні поставили б питання про автокефалію православної церкви. Автокефалія неминуча, як орієнтир України на Захід, – так вважає російський політолог Олександр Морозов.

При цьому експерт у себе в блозі на “Обозревателе” називає патріарха Кирила жертвою, передає НАРОДНА ПРАВДА.

Томос для України: опубліковано остаточний і повний текст

Морозов не заперечує, що рішення надати незалежність УПЦ для патріарха Кирила”колосальний біографічний удар”. Однак, на його думку, в умовах сильного злиття церкви і держави, Кирило – скоріше жертва, не він є ініціатором війни з Україною, не він ініціатор анексії Криму.

Експерт також додає, що навіть у московській патріархії є люди, які спокійно поставилися до української автокефалії, не кричать про те, що Константинополь ініціював розкол.

“Він значною мірою виявився жертвою історії. Для нього взагалі не було хорошого виходу в умовах війни. Після 14-го року вже всім було очевидно, що той градус конфлікту, який Путін затіяв стосовно України, не може скінчитися добре для парафій московської патріархії на території України. Тим більше, що жодних перспектив врегулювання, якщо говорити про громадянський бік конфлікту, не передбачалося”, – упевнений Морозів.

Рано чи пізно в Україні, впевнений політолог, поставили б питання автокефалії церкви – “питання є частиною виходу України із зони пострадянської імперськості і євразійської ідеї”.

Нагадаємо, російська пропаганда придумала черговий фейк про томос — його, нібито, підписали «не ті» митрополити.

Напередодні патріарший і синодальний томос, був вручений в точнiй і ідентичнiй копії предстоятелю ПЦУ Епіфанію та президенту України Петру Порошенку для вічного доказу та постійного представлення.

Источник

Читайте также
Пошарити у ВК Пошарити у Facebook Пошарити у Twitter Пошарити у ЖЖ Пошарити у ММ Пошарити у Однокласниках

15.01.2019 12:53 | Ольга Рубайло

Поиск:

Поиск
Последние новости города и общества
Орбита Львов в VK
Орбита Львов в Facebook
Орбита Львов в Твиттере
Орбита Львов в Google+
Все права защищены © 2001-2023 Орбита Львов
| XML | RSS
Любое копирование материалов с сайта orbita-lviv.com без ссылки на источник запрещается.