Краса починається зі здорової шкіри
Серед десятків наукових праць із різних дисциплін, котрі освоюють студенти-медики, чи не найтовстішим є фоліант «Шкірні хвороби». І це не дивно, оскільки шкіра — найбільший орган людського тіла.
Її площа становить від півтора до двох квадратних метрів! На неї проектуються всі інші органи людини, отже, за станом нашого зовнішнього шкірного покриву можна діагностувати низку внутрішніх хвороб і, навпаки, впливаючи на шкіру — лікувати інші захворювання. А що робимо ми, побачивши у себе висипання чи інші недоліки? Якщо вони не турбують — ховаємо їх під макіяжем чи одягом і відтягуємо візит до лікаря. Особливо ризиковано до проблем зі шкірою ставляться підлітки та молодь: займаються самолікуванням, намагаються «здерти» висипання, витиснути вугрі — абсолютно не задумуючись над небезпекою такої поведінки. «Самолікування є небезпечним при будь-якій хворобі, а при хворобах шкіри і поготів, — пояснює лікар-дерматовенеролог Галина Безкоровайна. — Візьмемо для прикладу звичайні вугрі. Якщо їх витискати, можливе потрапляння бактерій з вугрового вмісту у кров’яне русло. А таке інфікування крові може мати трагічні наслідки».
Із Галиною ми розмовляємо у черкаському «Райський салон краси» по Б.Вишневецкого, 49. Його фахівці спеціалізуються на діагностиці і лікуванні хвороб шкіри у дорослих та дітей, наданні косметологічних послуг, проведенні лікувально-оздоровчого масажу. До послуг відвідувачів клініки й кваліфікований підбір косметичних засобів та засобів догляду за шкірою. Шкіра стає ще більш чутливою як до різних зовнішніх чинників, так і до проникнення інфекційних агентів. Тому тільки спеціалісту варто довірити підбір лікувальних шкірних засобів та засобів догляду. І не варто маскувати проблему та відтягувати з візитом до лікаря».
Неправильно проведена чистка обличчя, надто часті пілінги та інші маніпуляції, котрі травмують шкіру, призводять до стоншення епідермісу, який просто не встигає оновлюватись. Тому після таких процедур важливими є реабілітація та правильний підбір косметики. Втім, різноманітні висипання на шкірі — це нерідко лише симптом. Шкірні хвороби можуть свідчити про недуги шлунково-кишкового тракту та інших органів, збої у гормональному фоні, а інколи — про неврологічні проблеми, підкреслює пані Галина . Тому часто дерматолог скеровує пацієнта на проведення загального аналізу крові та рівня гормонів, УЗД шлунково-кишкового тракту чи інші обстеження, рекомендує консультацію в суміжного спеціаліста. «Чим більше результатів обстежень буде в дерматолога, тим ефективніше лікування він підбере. Часто ми знаходимо у пацієнтів зі шкірними хворобами проблеми з печінкою чи жовчним міхурем. Тоді я призначаю своє лікування і направляю хворого до гастроентеролога. Це допоможе узгодити комплексне лікування та запобігти рецидивам», — каже Галина.
Звісно, не останню роль у здоровому вигляді шкіри відіграють лікувальний та профілактичний масажі, кріомасаж. У «Райському салоні краси» їх проводить дипломований масажист-реабілітолог. Також тут можна пройти курс дитячого масажу та лікувальної фізкультури. Малюкам першого року життя проведуть масаж при гіпертонусі, старшим діткам допоможуть при сколіозі, кривошиї, підберуть комплекси вправ, а при захворюваннях дихальної системи запропонують дренажний масаж.
- В Никополе жестоко убили волонтера, которая помогала военным — СМИ
- Медики рассказали украинцам, как правильно питаться во время пандемии COVID-19
- Боевики заминировали гражданский сектор Зайцево на оккупированном Донбассе — фото
- Карантин в Днепре продлили до конца апреля: что запрещено
- День Ипатия Чудотворца: история и традиции праздника 14 апреля
- Что находится за нашей орбитой