Криза довкола Єрусалима поглибилася
Кнесет (так називається парламент Ізраїлю) у вівторок, 2 січня, ухвалив закон про статус цього міста. Він відчутно ускладнює мирне врегулювання конфлікту з палестинцями. Тепер для відділення частини Єрусалиму буде необхідно дві третини (тобто 80) голосів від зального числа у 120 депутатів. У той час як раніше вистачало абсолютної більшості – 61 голосу. Закон підтримали 64 члени Кнесету, 51 депутат проголосував проти. Проект був розроблений правою національно-релігійної партією «Єврейський дім».
Дещо про історію питання. У 1947 році рішенням двох третин Генеральної Асамблеї ООН було ухвалено створення держави Ізраїль. Арабські країни не підтримали це рішення. Статус Єрусалима – один з наріжних каменів ізраїльсько-палестинського конфлікту. Ізраїль називає східну і західну частини міста «вічною неподільною столицею», а палестинці вважають Східний Єрусалим столицею їхньої майбутньої держави.
У грудні 2017 року президент США Дональд Трамп оголосив, що США визнали Єрусалим столицею Ізраїлю, і пообіцяв перенести туди посольство з Тель-Авіва. Генасамблея ООН переважною більшістю голосів прийняла резолюцію, що закликає Вашингтон переглянути прийняте ним рішення.
- В Никополе жестоко убили волонтера, которая помогала военным — СМИ
- Медики рассказали украинцам, как правильно питаться во время пандемии COVID-19
- Боевики заминировали гражданский сектор Зайцево на оккупированном Донбассе — фото
- Карантин в Днепре продлили до конца апреля: что запрещено
- День Ипатия Чудотворца: история и традиции праздника 14 апреля
- Что находится за нашей орбитой