Олімпійський дух миру дався взнаки
Принаймні, як пише у понеділок, 12 лютого, сайт ВВС, намітилися можливі шляхи до прямих переговорів між Вашингтоном і Пхеньяном. І значною мірою тому, що з нагоди Олімпійських ігор до Південної Кореї з’їхалося чимало політичних лідерів. Зрозуміло, розмовляли вони не лише про спорт.
Чимало цікавого розповів кореспондентові газети «Вашингтон пост» у літаку, що прямував до Вашингтона з Сеула, віце-президент США Майк Пенс. Зокрема він сказав, що впродовж двох основних бесід з президентом Південної Кореї Мун Чже Іном вони домовилися про умови для подальшої взаємодії з Північною Кореєю: спершу у переговори вступають південнокорейці, а представники США – незабаром після цього.
Майк Пенс окреслив такі рамки дипломатичного шляху вирішення конфлікту: США і їх союзники не припиняють накладати санкції на владу Корейської Народно-Демократичної Республіки (КНДР), поки там «не зроблять чіткі кроки у напрямку денуклеаризації». Але адміністрація Дональда Трампа уже тепер готова сісти за стіл переговорів.
Це важлива зміна попередньої позиції США. Адже вона полягала у тому, щоб чинити максимальний тиск на Пхеньян, поки там не підуть на реальні поступки. І тільки тоді вважалося за можливе розпочинати прямі переговори з керівництвом КНДР.
Світлина з сайту ВВС: на трибуні головної олімпійської арени голова парламенту КНДР Кім Йон Нам і сестра північнокорейського лідера Кім Чен Ина – Кім Йо Джон (вгорі ліворуч), отримали місце неподалік президента Південної Кореї Мун Чже Іна, віце-президента США Майка Пенса, президента ФРН Франка-Вальтера Штайнмаєра і прем’єр-міністра Японії Сіндзо Абе.
- В Никополе жестоко убили волонтера, которая помогала военным — СМИ
- Медики рассказали украинцам, как правильно питаться во время пандемии COVID-19
- Боевики заминировали гражданский сектор Зайцево на оккупированном Донбассе — фото
- Карантин в Днепре продлили до конца апреля: что запрещено
- День Ипатия Чудотворца: история и традиции праздника 14 апреля
- Что находится за нашей орбитой