Освітній закон склав іспит у Венеції
У п’ятницю, 8 грудня відбулося завершальне засідання Венеційської комісії (ВК) щодо українського Закону «Про освіту», який викликав критику у низці держав Європи. Про це повідомляє на своєму сайті Міністерство освіти і науки України.
«Комісія прийняла аргументацію української сторони щодо закидів, ніби мовна стаття Закону «Про освіту» звужує права представників національних меншин. Зокрема, ВК підкреслила, що питання змісту і обсягу прав відносяться виключно до компетенції Конституційного Суду України. Низка питань застосування мов має вирішуватись спеціальними законами. А отже, звинувачення з боку Угорщини не підтримані», – сказано у повідомленні.
Окрім того, Україні рекомендовано подовжити перехідний термін для введення норми про викладання державною мовою у школах для дітей національних меншин.
Як відомо, 5 вересня Верховна Рада ухвалила Закон «Про освіту», де, зокрема, регламентовано, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова – українська. Румунія та Угорщина обурились, заявивши, що це, начебто, порушує права нацменшин.
Світлина: зала засідань Венеціанської комісії.
- В Никополе жестоко убили волонтера, которая помогала военным — СМИ
- Медики рассказали украинцам, как правильно питаться во время пандемии COVID-19
- Боевики заминировали гражданский сектор Зайцево на оккупированном Донбассе — фото
- Карантин в Днепре продлили до конца апреля: что запрещено
- День Ипатия Чудотворца: история и традиции праздника 14 апреля
- Что находится за нашей орбитой