Петиції до уряду голосів не добирають
Минає рік, відколи почав діяти сервіс електронних петицій Кабінету Міністрів України. Інтернет-видання «Українські новини» поцікавилося у секретаріаті уряду результативністю цієї форми комунікації з населенням. Відповідь на запит оприлюднена 28 серпня.
З неї дізнаємося, що впродовж року на урядовому веб-порталі було розміщено 1 278 електронних петицій. Однак жодна з них упродовж відведеного законодавством терміну не набрала мінімально необхідного числа голосів. Щоб петицію прийняли до розгляду, на її підтримку повинні висловитися 25 000 осіб.
Найближчою до цього рубежу виявилася петиція «Щодо недопущення скасування стипендії студентам», яка набрала 22 105 голосів. На другому місці опинилася пропозиція про підвищення граничної межі безмитного пересилання товарів у міжнародних поштових і експрес-відправленнях (12 026 голосів), на третьому – «Забезпечення екологічної безпеки» (9 062 голоси).
Поміж інших тем розділу «Електронні петиції» бачимо підвищення ефективності української оборонної промисловості, скасування зовнішнього незалежного тестування (ЗНО), проблематику сортування сміття. Ще окремі автори пропозицій хотіли б оприлюднення поіменних результатів всіх проведених атестацій поліцейських, прив’язки ціни на газ до його якості, запровадження онлайн-реєстру державних службовців з можливістю оцінки їхньої роботи. Трапляються й петиції, сформульовані за принципом «що кого болить». Наприклад – підвищити посадові окладів працівникам органів місцевого самоврядування або зняти всі обмеження й заборони на імпорт старих автомобілів з Європи.
- В Никополе жестоко убили волонтера, которая помогала военным — СМИ
- Медики рассказали украинцам, как правильно питаться во время пандемии COVID-19
- Боевики заминировали гражданский сектор Зайцево на оккупированном Донбассе — фото
- Карантин в Днепре продлили до конца апреля: что запрещено
- День Ипатия Чудотворца: история и традиции праздника 14 апреля
- Что находится за нашей орбитой