В центре внимания:

Поштові марки друкують в Україні

Поштові марки друкують в Україні

З цієї марки почалася сучасна історія української поштової марки

Ніби природно, що кожна держава самостійно друкує свої поштові марки. Але Україна після відновлення її незалежності 1991 року не мала відповідної поліграфії. Коли 16 липня 1990-го Верховна Рада Української РСР ухвалила Декларацію про державний суверенітет України, художник Олександр Івахненко отримав від Міністерства зв’язку УРСР замовлення на виготовлення поштової марки, присвяченої цій події. Друкувати марку довелося в Москві. З неї почалася сучасна історія української поштової марки. Московська друкарня «Держзнаку» надрукувала ще кілька марок для України, але українці не схвалювали такого стану і тому вісім наступних марок було надруковано в Canadian Bank Note, ще дві — в Австрії й Угорщині. З 1992 року Україна сама випускає свої поштові марки. Про це Ольга Бистрицька підготувала репортаж із поліграфкомбінату «Україна» для інтернет-видання Центру транспортної стратегії.

Поштові марки друкують в Україні

Марка, надрукована в канадській друкарні

На поліграфкомбінат «Україна», де «Укрпошта» друкує марки, можна потрапити лише з особливою перепусткою. У цеху офсетного друку встановлено дві машини німецького концерну КBA, придбані 2005-го і 2008 року. За годину вони друкують 720 тис. стандартних марок. Папір для марок замовляють в Англії, в Україні такого немає. На комбінаті є спеціальний виробничий підрозділ, зайнятий приготуванням фарб. Базові кольори купують в Німеччині. Для захисту від фальшування використовують ультрафіолет, мікротекст або рельєфний друк. Після друку марки ще раз перелічують і пересилають у відділ перфорації, де також стоїть німецька машина. Неправильна перфорація на марці вважається браком, але дуже цінується серед колекціонерів. Після перфорування марки розрізають і передають на контроль. Контролер комбінату вручну переглядає кожен аркуш і на кожній пачці ставить свій підпис і печатку. Марки ще раз рахують і передають замовникові.
«Марки — це поштові гроші. Вони бувають стандартні і художні, які стають предметом колекціонування. Щодо цього між поштовими адміністраціями різних країн існує конкуренція, в якій «Укрпошта» багато разів перемагала. Проекти марок розглядає Редакційно-художня рада, до якої входять художники, історики, представники музеїв, Інституту національної пам’яті, філателісти. Тематичні плани випуску марок формуються на основі пропозицій, які надходять до «Укрпошти». Щорічний план випуску марок у середньому має до 50 сюжетів з життя України. Вартість річного комплекту 300-350 грн», — розповіла Наталя Мухіна, начальник Центру філателістичної продукції «Укрпошти».
Впродовж останніх років були випущені стандартні марки серії «Листя», тепер виходять марки серії «Герби міст і селищ України» з показом гербів Ялти, Чопа, Ніжина, Єнакієво, Шацька, Парутіного, Клесова та Мариніна. Діють певні обмеження з випуску поштових марок, присвячених живим людям. Винятком є артисти та спортсмени, зокрема, були випущені поштові марки на честь братів Кличків, Руслани Лижичко та Джамали, першого Президента України Леоніда Кравчука. Діє також проект «Власна марка». Планується випуск марок, на яких будуть зазначені вага та різновид відправлення. Це зробить оплату зрозумілою для відправників і поштовиків».

Ларіон Костенко

Підписи до фото:
1991_CPA_6338 —
Stamp_of_Ukraine_s11 —

Источник

Читайте также
Пошарити у ВК Пошарити у Facebook Пошарити у Twitter Пошарити у ЖЖ Пошарити у ММ Пошарити у Однокласниках

01.03.2018 12:08 | Ольга Рубайло

Поиск:

Поиск
Последние новости города и общества
Орбита Львов в VK
Орбита Львов в Facebook
Орбита Львов в Твиттере
Орбита Львов в Google+
Все права защищены © 2001-2024 Орбита Львов
| XML | RSS
Любое копирование материалов с сайта orbita-lviv.com без ссылки на источник запрещается.