В центре внимания:

Святослав Вакарчук, лідер гурту «Океан Ельзи», в президенти не хоче

Святослав Вакарчук, лідер гурту «Океан Ельзи», в президенти не хоче

За даними соціологічного опитування центру SOCIS, Святослав Вакарчук, лідер гурту «Океан Ельзи»,
посів друге місце у рейтинґу потенційних президентів України, поступившись лише чинному главі держави Петрові Порошенку. А за результати опитування соціологів із компаній СОЦІС, КМІС, Український рейтинґ Центру Разумкова, співак на виборах Президента України зайняв би третє місце після Петра Порошенка й Юлії Тимошенко.
У відповідь п. Вакарчук випустив відеозвернення, в якому спростував свої політичні амбіції, але при цьому назвав десять ключових кроків у реформуванні України. Музикант заявив, що влада його не цікавить, і він ніколи не заявляв про свої президентські амбіції. Не збирається робити цього і зараз.
«Ніколи не співпрацював із жодним політтехнологом і не обговорював з ними навіть гіпотетичних політичних планів. Ніколи не замовляв жодних соціологічних досліджень чи кампаній на тему своїх президентських чи інших політичних рейтинґів. І взагалі до публікацій таких рейтинґів ставлюся стримано. А ще стриманіше — до їхніх обговорень, бо в країні зараз є точно важливіші речі для обговорення», — заявив Святослав.
Водночас, стверджує співак, після Революції гідності він твердо пообіцяв собі, що більше ніколи за жодних обставин не буде стояти осторонь процесів, які відбуваються у країні. Фронтмен «Океан Ельзи» зазначив, що сучасна європейська держава має будуватися на трьох колонах: верховенстві права, якісному державному апараті та демократії. На його думку, перші дві колони в Україні прогнили наскрізь і їх треба будувати негайно. Музикант наполягає на тому, що ніхто не може бути осторонь цього процесу, але головна відповідальність лягає на політиків. Відтак назвав десять кроків, які, на його думку, можуть змінити Україну на краще:
1. Створити незалежний Антикорупційний суд.
2. Змінити виборче законодавство. Запровадити не лише відкриті виборчі списки, а й унеможливити політичну залежність Центральної виборчих комісій (ЦВК) від впливу політичних партій. Сформувати новий склад ЦВК із професійних експертів із незаплямованою репутацією.
3. Провести справжню ефективну реформу державної служби.
4. Реформувати Службу безпеки. Вона має перетворитися з інструменту впливу на бізнес на зброю для боротьби з тими, хто реально підриває нашу безпеку та незалежність.
5. Розпочати дієву приватизацію.
6. Припинити політичний лобізм.
7. Змінити правила поведінки політиків. Вони мають стати простішими, відкритішими та доступнішими.
8. Прищепити принцип відповідальності — політикам варто навчитися виконувати власні обіцянки.
9. Запровадити культуру прозорої комунікації. Кожен крок політика повинен мати чітке та правдиве пояснення.
10. Публічно окреслити межі дозволеного. Є речі, які мають бути непорушними. Ніхто за жодних обставин не має їх порушувати, а їхній перелік має бути сформований та оприлюднений.
Святослав Вакарчук також вважає, що «не так важливо те, ХТО має очолювати нашу державу, як те, ЯКОЮ вона має бути».

Источник

Читайте также
Пошарити у ВК Пошарити у Facebook Пошарити у Twitter Пошарити у ЖЖ Пошарити у ММ Пошарити у Однокласниках

14.12.2017 11:28 | Ольга Рубайло

Поиск:

Поиск
Последние новости города и общества
Орбита Львов в VK
Орбита Львов в Facebook
Орбита Львов в Твиттере
Орбита Львов в Google+
Все права защищены © 2001-2024 Орбита Львов
| XML | RSS
Любое копирование материалов с сайта orbita-lviv.com без ссылки на источник запрещается.