Україна і Польща: до порозуміння ще далеко
Інтернет- видання «Європейська правда» у понеділок, 26 березня, оприлюднило інтерв’ю заступника міністра закордонних справ Польщі Бартоша Ціхоцького. Інтерес до цього політика в Україні різко зріс після його гучної заяви про те, що Україна відплатила за проданий їй з Польщі у кризові дні газ маршем «Львів не для польських панів».
Окрім того, Бартош Ціхоцький у міністерстві є куратором відносини з Україною, тому висловлені ним думки дають можливість спрогнозувати напрямок дискусій Києва і Варшави щодо різного прочитання історії.
Поміж іншого, журналісти поцікавилися думкою співрозмовника про дискримінацію українців у ті часи, коли західноукраїнські землі входили до складу Польщі. Відповідь заслуговує на повагу за щирість: «Ми не зачиняємо архіви та не намагаємося приховати інформацію про злочини того часу проти українців. Зрештою, ми ніколи не стверджували, що всім українцям тоді жилося добре».
Водночас, дипломат розповів про ситуацію, в якій польська медсестра розірвала документ українки, побачивши, що та прописана на вулиці Бандери. Ось як це прокоментував Бартош Ціхоцький: «Це прикрий випадок, проте я хотів би вступитися – ми не знаємо про родинну історію цієї людини, можливо, її родичі були вбиті послідовниками Бандери. Звичайно, що і українська дівчина ні в чому не винна – мало хто на якій вулиці прописаний? Але це показує, що героїзація Україною людей, яких ми вважаємо злочинцями, продовжує отруювати наші відносини».
Загалом з оприлюдненого інтерв’ю можна зробити висновок, що суперечності на історичному ґрунті ще не скоро будуть розв’язані.
Світлина: Бартош Ціхоцький.
- В Никополе жестоко убили волонтера, которая помогала военным — СМИ
- Медики рассказали украинцам, как правильно питаться во время пандемии COVID-19
- Боевики заминировали гражданский сектор Зайцево на оккупированном Донбассе — фото
- Карантин в Днепре продлили до конца апреля: что запрещено
- День Ипатия Чудотворца: история и традиции праздника 14 апреля
- Что находится за нашей орбитой