Що треба обов’язково зробити у Львові
Львів вражає красою, гостинністю, неповторною аурою і унікальністю. Враження від міста Лева назавжди залишаються в спогадах тих, хто хоч раз вдихнув його п’янкий кавовий аромат і пройшовся бруківкою древніх площ та вулиць.
Недарма ж столицю Галичини – Львів, або як його ще називають, “маленький Париж”, – внесено до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
Місто вже давно стало справжньою туристичною меккою, культурною столицею і вважається одним із найкрасивіших міст Європи.
У вас виникло питання, куди піти і що обов’язково треба зробити у Львові? Ось декілька порад.
Побувати у Львівській опері
Знаменитий Львівський театр опери і балету імені Соломії Крушельницької – візитка театрального Львова.
Це один із найвідоміших і найкрасивіших театрів старої Європи, який має до того ж членство європейської Асоціації театрів.
Варто хоча б раз побувати в Львівській опері, щоб відчути справжню атмосферу високого мистецтва, подарувати собі справжнє свято душі і гармонії з оточуючим світом.
Будівлі Львівської опери уже понад 100 років. І вона, безумовно, вражає своєю довершеністю і неймовірної краси інтер’єром.
В репертуарі театру, який успішно гастролює в європейських країнах і запрошує зарубіжних співаків до участі у своїх виставах, більше 20 опер мовою оригіналу, 20 балетних вистав українських і зарубіжних композиторів, вистави для дітей.
Більше того, перебуваючи у свій час у Львові з візитом, Папа Іоанн ПавлоII благословив виставу театру “Мойсей”.
І навіть якщо ви не поціновувач оперного співу або вам банально бракує часу, щоб побувати на виставі, зайдіть в розкішну будівлю театру і відкрийте для себе ще одну архітектурну перлину, на сцені якої у свій час звучали голоси найкращих співаків світу.
Адреса: Проспект Свободи, 28.
Вартість квитків: 40-200 грн.
Помилуватися містом з Ратуші і доторкнутися до магічного годинникового дзвону
Якщо ви затяті і не ліниві – то ця подорож для вас! 360 сходинок і ви вже на оглядовому майданчику, що розташувався на вежі міської ратуші на висоті понад 75 метрів.
І повірте – цей “вояж” запам’ятається надовго! Ви побачите неповторний краєвид центральної частини міста з висоти пташиного польоту.
Але перед тим. зупиніться на передостанньому оглядовому майданчику. Адже саме тут можна побачити, як зсередини виглядає точний механізм найстарішого в Україні годинника. Лічильник часу, поважний львівський дзиґар, родом з Відня і йому вже понад 160 років.
Львівський “Біг Бен” має свою обслугу і персонального годинникового майстра.
Декілька років поспіль цим точним механізмом займається годинникарська династія родини Басів.
А до XVIст. годинниками у Львові, як правило, опікувались лише монахи. Бо годинник, яким опікується “божа людина”, ніколи не введе в оману.
Але й це ще не все. З оглядового майданчика можна не лише милуватися міськими краєвидами, але й помріяти і загадати бажання, яке обов’язково здійсниться.
Бо саме більшому годинниковому дзвону (його відлив віденський майстер у 1849 році) приписують магічні можливості виконувати бажання – треба лишень доторкнутися.
- В Никополе жестоко убили волонтера, которая помогала военным — СМИ
- Медики рассказали украинцам, как правильно питаться во время пандемии COVID-19
- Боевики заминировали гражданский сектор Зайцево на оккупированном Донбассе — фото
- Карантин в Днепре продлили до конца апреля: что запрещено
- День Ипатия Чудотворца: история и традиции праздника 14 апреля
- Что находится за нашей орбитой